Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Zbigniew Boniek

Znaleziono 16 artykułów pasujących do tego tagu.

Pierwszy krok do przodu

Tegoroczny finał Pucharu Polski - pierwszy rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie - nie okazał się organizacyjnym sukcesem. Z pewnością należy go jednak uznać za krok we właściwym kierunku. I fundament, na którym można budować dalej.

czytaj więcej
Magia pucharu w rękach prezesa

W Anglii mówi się o magii ich rozgrywek pucharowych, ale w Polsce wyzwanie pojdęte przez Związek jest dużo trudniejsze. "Turniej Tysiąca Drużyn" był już przecież tak zaniedbany, że niewiele brakowało, by poprzednie władze po prostu zamiotły ten problem pod dywan w gabinecie prezesa, schowały trofeum za wazonami na najwyższej półce i uznały, że nikt za Pucharem Polski płakać nie będzie.

czytaj więcej
Prezes Boniek przeciw normalności

Gdy Zbigniew Boniek wygrywał wybory na prezesa PZPN, byłem pełen entuzjazmu. Na tle półanalfabetów tęskniących za czasami octu i ziemniaka, na tle bufoniastych posłów partii rządzącej, atakujących swoich przeciwników bez składu i ładu, były piłkarz Juventusu prezentował się naprawdę dobrze.

czytaj więcej
Na ratunek Polsce

Chociaż ostatni ciepły tydzień wam tego nie powie, nadchodzi sezon grzewczy. I wtedy to przyda się ta cała sterta papieru, gdy już w pierwszy zimny wieczór prezes usiądzie przed kominkiem, rozpali kilka sztuk drewna, naleje do kieliszka naprawdę dobrego wina i z rozbawieniem czytając wszystkie opisy karier, rekomendacje i wymagania będzie je następnie spalał, donośnie i złowieszczo się śmiejąc.

czytaj więcej
Każdy może zostać selekcjonerem

Nie trzeba mieć wyjątkowych wyników, żeby stać się poważnym kandydatem w rozgrywce o fotel selekcjonera. Wystarczy dobry timing, szczęście i znajomości.

czytaj więcej
Czternastodniowa zabawa bez konsekwencji

Bardzo mnie ucieszyła zapowiedź Zbigniewa Bońka, że na nazwisko nowego selekcjonera poczekamy dwa tygodnie. Prezes już wie, ma wizję kandydata idealnego, ale nie powie. Cudnie!

czytaj więcej
Z kim trzyma góra?

Bogowie futbolu są ze Zbigniewem Bońkiem. Choć ten raczej spoglądał w piątek w stronę Rzymu, to tajemnicą poliszynela jest, że nie mógł pozwolić sobie na przeoczenie tego, co działo się w Zabrzu. Zresztą, kto chciałby coś takiego przegapić?

czytaj więcej
facebook