Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Wisła Kraków

Znaleziono 43 artykułów pasujących do tego tagu.

Alfabet sezonu. Ekstraklasa od A do Ż

To nie będzie kronika niedawno zakończonego sezonu Ekstraklasy, dokładny zapis najważniejszych momentów minionego sezonu, ale przegląd postaci, wydarzeń i haseł, które pozostaną po nim w pamięci. Rzeczy oczywiste i drobiazgi, poważne i błahe, od A do Ż.

czytaj więcej
Wisła kroczy w górę tabeli... ale czy na stałe?

Pierwszy mecz Štilicia dla Wisły wypadł pozytywnie. Wielu przepowiadało, że może być brakującym ogniwem w układance Smudy, które pozwoli mu powalczyć o mistrzostwo. Jeśli tylko Smuda uniknie błędów wynikających z nadmiernej pewności siebie, a jego piłkarzy ominą kontuzje, krakowski zespół faktycznie może pod koniec sezonu być kandydatem nawet do 1. miejsca.

czytaj więcej
Ekstraklasa podszyta strachem

Marzeń w polskim fubolu nie definiują kibice, nie pozwala na nie reprezentacja, nie nakręcają ich transfery zagranicznych gwiazd czy wyszkolone pokolenie utalentowanych piłkarzy - to reforma wyznacza myślenie o ambicjach w dyrektorskich i trenerskich gabinetach klubów Ekstraklasy. I chociaż większość sezonu już za nami, wciąż wywołuje ona strach.

czytaj więcej
Czy sędziowie przemówią ludzkim głosem?

Sebastian Jarzębak znowu nie popisał się na stadionie Wisły Kraków. W poprzednim sezonie jego gapiostwo zaważyło na uznaniu nieprawidłowej bramki Legii, tym razem sędziował źle w obie strony powodując nerwową atmosferę na boisku i poza nim.

czytaj więcej
Chłopak, który w Wiśle nie zatonie

W Ekstraklasie gra już drugi sezon, jednak dopiero w tym roku zaczął decydować o obliczu swojej drużyny i zwracać na siebie uwagę nie tylko kibiców, ale i dobrych zagranicznych klubów. O tym, że w Michale Chrapku tkwi olbrzymi potencjał, od dawna wiedział Kazimierz Moskal, z którym dziś udało nam się porozmawiać.

czytaj więcej
Garguła wpływa na Wisłę

Przez prawie pół dekady wydawało się, ze dla tego piłkarza poważna kariera już się skończyła. Wiele osób wysłało go na piłkarską emeryturę, niemal z urzędu wpychając na bujany fotel. Tymczasem Łukasz Garguła, bo o nim mowa, od początku sezonu prezentuje formę, która biorąc pod uwagę strategie powołań Adama Nawałki pozwala myśleć o powrocie do Reprezentacji Polski.

czytaj więcej
Pierwszy obrońca Wisły

Michał Chrapek dobrze wszedł w ten sezon Ekstraklasy. Strzela, podaje, drybluje, odbiera - pochwały za te zagrania płyną z każdej strony. Jak jednak ważne jest to jego zaangażowanie?

czytaj więcej
facebook