Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Vicente del Bosque

Znaleziono 8 artykułów pasujących do tego tagu.

Hiszpania, nekrolog dla złotej epoki

W jednym dniu zakończyły się dwie hiszpańskie epoki – panowanie Juana Carlosa i złota era reprezentacji. Król abdykował, syta piłkarska kadra została brutalnie strącona z tronu przez wyposzczonych rywali.

czytaj więcej
Cenniejszy niż Messi

Prastare porzekadło mawia - Chcesz być doceniony? Umrzyj. Na szczęście świat futbolu nie rządzi się tak brutalnymi prawami i Víctor Valdés, choć z naderwanym mięśniem łydki i na wylocie z Camp Nou, oddycha sprawnie i, będąc w pełni świadomym, zbiera kolejne zawoalowane wyrazy uznania.

czytaj więcej
Sfinks stoi jak stał

Przeżył ery Mourinho i Guardioli i najbardziej zaciekłe klasyki między ich zespołami w ostatnich latach. Wiecznie krytykowany przetrwał mundial i EURO i z obu imprez przywiózł złote krążki. I wciąż nie ma dosyć.

czytaj więcej
Pozorna rewolucja w kadrze Hiszpanii

Vicente del Bosque powołuje na towarzyski mecz z Ekwadorem i sięga po młodzież. Mentalna ewolucja? Zmiana obyczajów? Raczej sprawna gra pozorów. Po prawdzie to wciąż ten sam, stary, pragmatyczny do bólu Sfinks.

czytaj więcej
Rok przed mundialem: Hiszpania

Kto po finale Pucharu Konfederacji miał ogłosić koniec cyklu Hiszpanii, ogłosił go. Gdy grono hejterów "La Furia Roja" zdążyło wylać żółć gromadzoną od pół dekady, przychodzi czas na głos rozsądku - nic z tego! Końca dominacji nie widać, choć pewne wnioski wyciągnąć warto.

czytaj więcej
Perfidia futbolu (12)

Lipiec. Zaczyna się okienko transferowe, kończy się Puchar Konfederacji. Meczów coraz mniej i pozostaje czekać na nowy sezon. I podsumować to, co działo się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

czytaj więcej
Na ratunek - pomocnik

Ludzie od czarnej roboty, nieustannie będący w tle - choć to może zbyt duże uogólnienie, tak właśnie zwykło się stereotypowo określać pomocników. A co jeśli pomocnik to już teraz synonim piłkarza?

czytaj więcej
facebook