Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu USA

Znaleziono 5 artykułów pasujących do tego tagu.

Raport MLS - Nowy Jork na bogato?

Major League Soccer to liga bez spadków i awansów, która działa na podobnych zasadach, co inne ligi sportowe w USA - kluby są franczyzami ligi, zarządzanymi na poziomie centralnym. Żeby stworzyć klub do gry w MLS, trzeba zapłacić lidze odpowiednią sumę i... w sumie tyle. Oczywiście, liga ma swoje osobne wymagania, ale w gruncie rzeczy działa to na podobnej zasadzie co zakup franczyzy McDonald's lub Starbucksa. Inwestujemy odpowiednie pieniądze i działamy. Tak też zrobił Manchester City, wywołując przy tym burzę w amerykańskim środowisku piłkarskim.

czytaj więcej
Raport MLS - tydzień trzeci

Trzeci tydzień MLS upłynął pod znakiem Europejczyków. Jermaine Defoe tym razem strzela zwycięskiego gola dla Toronto przed własną publicznością, a Robbie Keane ratuje remis LA Galaxy w meczu z Real Salt Lake. Oprócz tego warto przyjrzeć się kolejnej sromotnej porażce zespołów MLS na arenie międzynarodowej oraz argumentom przeciwko grze w piłkę w zimie w USA.

czytaj więcej
Raport MLS - tydzień drugi

Obfita w remisy i zacięte spotkania - tak minęła druga kolejka MLS. Tym razem najwięksi nieobecni poprzedniej kolejki – Toronto FC – zademonstrowali swoje nowe, wielkie nazwiska. Nawet na tak wczesnym etapie już widać, które drużyny mają w tym sezonie spore ambicje.

czytaj więcej
Ameryka znowu gra w soccera

Po trzymiesięcznej przerwie, wielkich transferach Jermaine'a Defoe i Julio Cesara, strajku sędziów oraz kolejnych zmianach w przepisach, wreszcie ruszył dziewiętnasty sezon Major League Soccer. Jednak rosnąca w siłę MLS w dalszym ciągu boryka się ze swoimi problemami, a aspekty bardzo specyficzne dla amerykańskich lig sportowych nie zawsze idą w parze z interesem rozgrywek.

czytaj więcej
Turniej, który nikogo nie obchodzi

Sezon ogórkowy trwa w poważnych ligach europejskich, więc nie ma żadnego meczu do oglądania? Nawet nie wiesz, w jakim błędzie jesteś.

czytaj więcej
facebook