Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Unai Emery

Znaleziono 6 artykułów pasujących do tego tagu.

Gdzie diabeł nie może, tam Polaka pośle

W popularnych wieki temu żartach o Polaku, Rusku, Niemcu i diable to właśnie Polak był zazwyczaj tym, który swą pomysłowością zaskakiwał wysłannika piekieł. W zasadę tę zdają się wierzyć właściciele hiszpańskich klubów, po raz drugi w obliczu poważnego osłabienia kadry sięgając po piłkarza z polskim paszportem.

czytaj więcej
Lewonożni nie trafiają z karnych

Gdy w 101 minucie finału Ligi Europejskiej 2013/2014 Carlos Bacca w świetnej sytuacji posłał piłkę tuż obok słupka, zapewne część kibiców Sevilli szykowała się na najgorsze. Z kolei poplecznicy mistrza Portugalii mogli liczyć na to, że tym razem szczęście im sprzyja. A jednak... los znowu poigrał sobie z nimi okrutnie. W dodatku drugi raz z rzędu.

czytaj więcej
Czy futbol to wciąż sport zespołowy?

Messidependencia, Ronaldodependencia i inne takie. Rola wybitnych indywidualności ma we współczesnym futbolu tak duże znaczenie, że w Hiszpanii głupieją już pierwsi szkoleniowcy, poświęcając więcej uwagi jednostkom niż grupie.

czytaj więcej
Z czym do Śląska?

Czasem trzeba wykonać krok w tył, by potem móc zrobić dwa kroki w przód. To banalne i zwykle niewiele nam mówiące powiedzenie nabiera sensu, gdy odniesiemy je do przypadku czwartkowego rywala Śląska Wrocław w eliminacjach do Ligi Europy - Sevilli FC.

czytaj więcej
Atak serca czy atak śmiechu?

Napastnicy znów na czołówkach hiszpańskich gazet. Można by pomyśleć - wspaniale, króluje ofensywna gra. Ale... jesteśmy w sezonie ogórkowym, który rządzi się swoimi prawami i to, że o atakujących się mówi, wcale nie musi oznaczać, że mówi się dobrze.

czytaj więcej
Tam, gdzie kopią najpiękniej (8)

Po pierwszej multilidze wiemy już nieco więcej - Osasuna nie spadnie. Nie wiemy jednak jeszcze wszystkiego, a już na pewno nie posiedliśmy tak szerokiej wiedzy jak ta, którą dysponuje Abel Resino.

czytaj więcej
facebook