Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Stanislav Levy

Znaleziono 14 artykułów pasujących do tego tagu.

Jakoś to będzie, Śląsku

Gdy obecnie najbogatszy klub w lidze stara się faktycznie czerpać z zagranicznych wzorców i tworzyć profesjonalne struktury, reszta raczej powiela własne błędy, marnuje potencjał i podąża stereotypową ścieżką od kryzysu do kryzysu. Sukcesy wynikają z przypadku, krótkich momentów stabilizacji po których należy oczywiście gasić pożar.

czytaj więcej
Wspomnienie roku - Śląsk w Europie

Przekleństwem kibica jest to, że pomimo marzeń o absolutnej perfekcji w grze, nigdy nie jest w stanie zaakceptować jej, gdy właśnie jest jej świadkiem. Wynika to z wielu przekleństw - często po prostu ze wspierania przeciętnego zespołu (choć własnego!), braku odpowiedniego kontekstu (czy po zwycięstwie 10-0 nad amatorami można mówić o perfekcji?), przegapienia takiej okoliczności. Jednak głównym winowajcą jest zwykle nasza własna kibicowska ambicja, bijąca każdego szkoleniowca, by ciągle wierzyć w poprawę.

czytaj więcej
Z kim trzyma góra?

Bogowie futbolu są ze Zbigniewem Bońkiem. Choć ten raczej spoglądał w piątek w stronę Rzymu, to tajemnicą poliszynela jest, że nie mógł pozwolić sobie na przeoczenie tego, co działo się w Zabrzu. Zresztą, kto chciałby coś takiego przegapić?

czytaj więcej
W Śląsku dziurawy nie tylko budżet

Gdy odprawiał z kwitkiem Club Brugge i dzielnie stawiał czoła już całkowicie nieosiągalnym rywalom z Hiszpanii, Śląsk był chwalony nawet tracąc przynajmniej trzy gole w trzech ostatnich meczach w Europie. Problem defensywny tłumaczono ryzykowną taktyką ofensywną, lecz ostatnie wyniki ligowe sugerują, że jest on znacznie poważniejszy.

czytaj więcej
Gra nie warta Śląska?

Oberwali od Hiszpanów, sprzedali swojego najlepszego piłkarza, w Ekstraklasie dopiero podnoszą się z kolan, a Stanislav Levy mówi o dramatycznej sytuacji w kadrze jego zespołu. Obrazki radości po efektownym wyeliminowaniu Club Brugge już od jakiegoś czasu są tylko miłym wspomnieniem we Wrocławiu - mieście, gdzie ponad Śląskiem toczy się ważna gra. Ostatnie lata to film, którego reżyser kręci jednocześnie i thriller, i komedię, a ciąg dalszy na pewno nastąpi.

czytaj więcej
Wściekły jak Levy

Gdy reakcje w kraju koncentrowały się wokół pocieszenia piłkarzy i trenerów Śląska Wrocław, w Sevilli nastrój pośród gości był zupełnie odmienny. Wchodząc na pomeczową konferencję prasową Stanislav Levy nie mówił nic o dumie ze stylu gry czy dotychczasowej przygody w europejskich pucharach - czeski szkoleniowiec był po prostu wściekły.

czytaj więcej
Jak trener Levy przekonał niedowiarków

Zewsząd płyną pochwały dla zespołu Stanislava Levy'ego po minimalnym, ale zasłużonym czwartkowym zwycięstwie z Club Brugge. Jednocześnie o postawie i przyszłości Śląska eksperci wypowiadają się ostrożnie, jakby nie byli pewni jaki udział w tej wygranej miało po prostu szczęście. Spieszymy donieść - to się nie zdarzyło przypadkiem.

czytaj więcej
facebook