Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Southampton

Znaleziono 11 artykułów pasujących do tego tagu.

Koło fortuny

Osiem zwycięstw, 22 strzelone gole i sześć czystych kont w dziewięciu meczach. Następnie? Remis i cztery kolejne porażki z dwoma zdobytymi bramkami i ani jednym spotkaniem na zero z tyłu. Jak to możliwe? Wyłączając (w tym sezonie) Chelsea i Manchester City, w Premier League fortuna kołem się toczy. Wystarczy spojrzeć na Southampton. Niedawna rewelacja rozgrywek znowu stała się jednym z wielu.

czytaj więcej
Luke Shaw - skarb czy wymówka Anglii?

Można by sądzić, że Luke Shaw - 18-letni lewy obrońca świętujący właśnie bardzo udany, pełny sezon w Premier League - szybciej stanie się gwiazdą niż problemem angielskiego futbolu. Tymczasem na Wyspach wciąż nie do końca wiedzą, co z tym talentem zrobić - schować go w cieniu bardziej doświadczonych piłkarzy, czy może już z dumą prezentować w świetle jupiterów.

czytaj więcej
Lallanie szampana

Przyjemnie ogląda się grę Southampton, gdy akurat nie gra z zespołem, któremu kibicujemy. Wtedy ten pressing i dobra organizacja zaczyna trochę irytować, ale i tak ciągle gdzieś do tego klubu tli się pewna sympatia. Również za sprawą Adama Lallany, jednego z ciekawszych zawodników Świętych.

czytaj więcej
Biznes jak nigdy

Gwiazdą klubu nie musi być najlepszy skrzydłowy, nie musi być trener, może być nim także i prezes. Wie o tym nie tylko Legia Warszawa, ale także Southampton, które właśnie żegna Nicolę Cortese, twórcę sukcesów Świętych.

czytaj więcej
Bezsensowna karuzela?

Zeszłoroczne lato było na trenerskiej karuzeli w Premier League gorące jak nigdy – żaden z klubów, które zajęły w poprzednim sezonie miejsce na podium nie rozpoczął kolejnych rozgrywek z tym samym menadżerem na ławce rezerwowych. Bynajmniej nie oznaczało to jednak końca trenerskich przetasowań. Wręcz przeciwnie – karuzela dopiero się rozkręcała.

czytaj więcej
Sztuczna inteligencja od zaraz

Ostatni pseudo-skandal sędziowski w Premier League pokazuje, że pragnienia wszystkich dotyczące arbitrów i ich pracy znacznie mijają się z tym, jak wyobrażamy sobie piłkarską przyszłość. Kto wie, czy władze światowej federacji nie powinny pójść o kilka kroków dalej niż wprowadzać dodatkowych asystentów czy rozważać powtórki video.

czytaj więcej
Piękny i bestia

Morgan Schneiderlin uchodzi za jednego z bardziej niedocenianych piłkarzy w Premier League - to prawda. Problem w tym, że nie do końca chwali się go za to, za co trzeba.

czytaj więcej
facebook