Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Śląsk Wrocław

Znaleziono 43 artykułów pasujących do tego tagu.

Alfabet sezonu. Ekstraklasa od A do Ż

To nie będzie kronika niedawno zakończonego sezonu Ekstraklasy, dokładny zapis najważniejszych momentów minionego sezonu, ale przegląd postaci, wydarzeń i haseł, które pozostaną po nim w pamięci. Rzeczy oczywiste i drobiazgi, poważne i błahe, od A do Ż.

czytaj więcej
Jakoś to będzie, Śląsku

Gdy obecnie najbogatszy klub w lidze stara się faktycznie czerpać z zagranicznych wzorców i tworzyć profesjonalne struktury, reszta raczej powiela własne błędy, marnuje potencjał i podąża stereotypową ścieżką od kryzysu do kryzysu. Sukcesy wynikają z przypadku, krótkich momentów stabilizacji po których należy oczywiście gasić pożar.

czytaj więcej
Tuszyński i Robak dziurawią siatki

Druga kolejka, choć zdominowana raczej przez zawirowania wokół Śląska Wrocław (cztery transfery sfinalizowane w jeden dzień, a zaraz potem zwolnienie trenera), obfitowała w wydarzenia, które warto skomentować. W końcu nie co dzień napastnik z Polski strzela 5 bramek.

czytaj więcej
Ekstraklasa podszyta strachem

Marzeń w polskim fubolu nie definiują kibice, nie pozwala na nie reprezentacja, nie nakręcają ich transfery zagranicznych gwiazd czy wyszkolone pokolenie utalentowanych piłkarzy - to reforma wyznacza myślenie o ambicjach w dyrektorskich i trenerskich gabinetach klubów Ekstraklasy. I chociaż większość sezonu już za nami, wciąż wywołuje ona strach.

czytaj więcej
Wspomnienie roku - Śląsk w Europie

Przekleństwem kibica jest to, że pomimo marzeń o absolutnej perfekcji w grze, nigdy nie jest w stanie zaakceptować jej, gdy właśnie jest jej świadkiem. Wynika to z wielu przekleństw - często po prostu ze wspierania przeciętnego zespołu (choć własnego!), braku odpowiedniego kontekstu (czy po zwycięstwie 10-0 nad amatorami można mówić o perfekcji?), przegapienia takiej okoliczności. Jednak głównym winowajcą jest zwykle nasza własna kibicowska ambicja, bijąca każdego szkoleniowca, by ciągle wierzyć w poprawę.

czytaj więcej
Gdzie dwóch się bije, tam… Wrocław?

W ostatnim czasie nie ma chyba bardziej groteskowego klubu niż Śląsk Wrocław. Mistrz Polski sprzed dwóch lat śrubuje kolejne rekordy – największej klapy finansowej, najniższej frekwencji, największej pomocy od miasta… teraz doszła do tego jeszcze najgorsza dyscyplina.

czytaj więcej
Z kim trzyma góra?

Bogowie futbolu są ze Zbigniewem Bońkiem. Choć ten raczej spoglądał w piątek w stronę Rzymu, to tajemnicą poliszynela jest, że nie mógł pozwolić sobie na przeoczenie tego, co działo się w Zabrzu. Zresztą, kto chciałby coś takiego przegapić?

czytaj więcej
facebook