Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Sir Alex Ferguson

Znaleziono 14 artykułów pasujących do tego tagu.

Odzyskany pierwiastek szaleństwa Fergusona

Chociaż ostatnio był to najgorzej utrzymywany w tajemnicy sekret angielskiego futbolu, zakontraktowanie Louisa van Gaala w Manchesterze United wciąż wydaje się niemałą sensacją. Sam fakt, że w niecały rok po ostatnim meczu pod wodzą sir Aleksa Fergusona nastąpił odwrót od jego wyboru następcy skłania do refleksji - stąd dla kibiców "Czerwonych Diabłów" pocieszający może być fakt, że szkockiego szaleńca wreszcie zastąpił jego holenderski odpowiednik.

czytaj więcej
Anatomia Manchesteru United

Cysorz to ma klawe życie - brzmią słowa pewnej ballady. Jej bohaterem nie jest raczej David Moyes, który zmaga się z niemałymi problemami, które stworzył sobie sam lub zostawił mu je poprzednik. Reperkusje mają też decyzje podjęte przed laty.

czytaj więcej
Od Ruuda po RvP

Nie ulega wątpliwości, że Roman Abramowicz i szejk Mansour zmienili układ sił w angielskiej elicie. Jedno pozostaje jednak nienaruszone: to rywalizacja Manchesteru United z Arsenalem jest tę utożsamianą w pierwszej kolejności z ponad 20-letnią historią Premier League. Przed nami jej najnowszy rozdział - pierwszy bez Sir Alexa Fergusona.

czytaj więcej
Współczesna wersja Fergusona

Przyznajcie, to wciąż nie to samo. Może i Manchester United odzyskuje pewną stabilizację, David Moyes wreszcie o swojej drużynie mówi "my", a nie "oni", a wyniki powoli się normują, to przy każdej okazji wyglądacie na ławce "Czerwonych Diabłów" Sir Aleksa Fergusona. Legenda ostatnich dekad, człowiek łączący pokolenia, prawdziwy trenerski pomnik na emeryturze. Dla tęskniących jest jednak nadzieja.

czytaj więcej
Niewygodne buty Fergusona

David Moyes przeżywa właśnie jedne z najtrudniejszych, a już na pewno najbardziej stresujących chwil w swojej menadżerskiej karierze. Wielu komentatorów zauważa, że jest to pokłosie fatalnej "gry" United w ostatnim okienku transferowym, a sam Moyes płaci w ten sposób za swoją niekompetencję w kwestii letnich wzmocnień składu. Ciekawe, że niewielu zdaje się patrzeć dalej, niż jedynie kilka miesięcy wstecz. A warto przecież pamiętać, że za obecny kształt drużyny - a co za tym idzie, także wiążące się z tym problemy - Czerwonych Diabłów odpowiada przecież w znacznej mierze jego poprzednik, sir Alex Ferguson.

czytaj więcej
Zagubiony David Moyes?

Gdy David Moyes zostawał menedżerem Manchesteru United, w zasadzie nikt nie wątpił, że jest to słuszna decyzja włodarzy klubu. Liczba podobieństw do wielkiego poprzednika była uderzająca, a i giełda, tak ważna dla właścicieli, przyjęła tę decyzję dość dobrze.

czytaj więcej
Moyes zwolniony?

Próba zastąpienia Sir Alexa Fergusona nie powiodła się...

czytaj więcej
facebook