Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Sevilla FC

Znaleziono 19 artykułów pasujących do tego tagu.

Gdzie diabeł nie może, tam Polaka pośle

W popularnych wieki temu żartach o Polaku, Rusku, Niemcu i diable to właśnie Polak był zazwyczaj tym, który swą pomysłowością zaskakiwał wysłannika piekieł. W zasadę tę zdają się wierzyć właściciele hiszpańskich klubów, po raz drugi w obliczu poważnego osłabienia kadry sięgając po piłkarza z polskim paszportem.

czytaj więcej
Lewonożni nie trafiają z karnych

Gdy w 101 minucie finału Ligi Europejskiej 2013/2014 Carlos Bacca w świetnej sytuacji posłał piłkę tuż obok słupka, zapewne część kibiców Sevilli szykowała się na najgorsze. Z kolei poplecznicy mistrza Portugalii mogli liczyć na to, że tym razem szczęście im sprzyja. A jednak... los znowu poigrał sobie z nimi okrutnie. W dodatku drugi raz z rzędu.

czytaj więcej
Liga jak szkocka

Jeszcze w maju 2011 roku ówczesny prezes Sevilli José María del Nido grzmiał że liga hiszpańska przypomina szkocką, bo liczą się w niej ledwie dwie ekipy, podczas gdy pozostała osiemnastka stanowi ledwie żałosne tło dla poczynań największych. 3 lata później Florentino Pérez myśli sobie - liga hiszpańska przypomina szkocką. Mocna jak wyspiarski trunek i też może przyprawić o ból głowy.

czytaj więcej
Czy futbol to wciąż sport zespołowy?

Messidependencia, Ronaldodependencia i inne takie. Rola wybitnych indywidualności ma we współczesnym futbolu tak duże znaczenie, że w Hiszpanii głupieją już pierwsi szkoleniowcy, poświęcając więcej uwagi jednostkom niż grupie.

czytaj więcej
Hiszpanie,
nie lekceważ kadry!

Futbolu reprezentacyjnego nie należy lekceważyć. Nie jest to przestroga dla gwiazdorskiego polskiego tria z Borussii Dortmund, a dla wybitnych w narodowych rozgrywkach Hiszpanów, w których lidze przerwa reprezentacyjna wywróciła wszystko do góry nogami. No, prawie wszystko.

czytaj więcej
Dobre uczynki Realu
i Sevilli

Nastawiony na konsumpcjonizm świat futbolu nie jest jeszcze w pełni zepsuty. Okazuje się, że nawet w siedzibach dwóch najbardziej aktywnych na rynku transferowym hiszpańskich klubów, przez które przetoczyły się w to lato dziesiątki milionów euro, jest miejsce na altruizm.

czytaj więcej
Hiszpańskie problemy i problemiki

Hiszpania i problem to słowa nierozłączne jak Xavi i Iniesta. Rzadko jednak więź między oboma terminami bywa tak ścisła jak miało to miejsce w ostatni weekend.

czytaj więcej
facebook