Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Sebastian Jarzębak

Znaleziono 2 artykułów pasujących do tego tagu.

Czy sędziowie przemówią ludzkim głosem?

Sebastian Jarzębak znowu nie popisał się na stadionie Wisły Kraków. W poprzednim sezonie jego gapiostwo zaważyło na uznaniu nieprawidłowej bramki Legii, tym razem sędziował źle w obie strony powodując nerwową atmosferę na boisku i poza nim.

czytaj więcej
Oczy szeroko zamknięte

Kilka dni temu środowisko piłkarskie przekonało się, że system, który miał służyć właściwej ocenie wydarzeń boiskowych, może stracić swoją właściwość w wyniku pomyłek osób odpowiedzialnych za egzekwowanie przepisów na boisku do piłki nożnej. Władze Wisły wystosowały protest, sędziowie kajali się za ewidentne błędy, a Zbigniew Boniek tłumaczył to stresem paraliżującym proces decyzyjny arbitra. - Mecze prowadzone przez sześciu arbitrów pokazały, że ich liczba nie wpływa na jakość sędziowania. Dodatkowi arbitrzy asystenci jeszcze nie są przygotowani do pełnienia tej jakże odpowiedzialnej funkcji na boisku - brzmiał komunikat przewodniczącego Kolegium Sędziowskiego PZPN. Sobotnie wydarzenia na Reymonta doprowadziły do rezygnacji z reformy, która usprawnia ocenę wydarzeń na boisku. Od dłuższego czasu polscy sędziowie starają się równać do europejskiego standardu, ale czasem szeroko zamykają oczy w pozornie jednoznacznych sytuacjach.

czytaj więcej
facebook