Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu reprezentacja polski

Znaleziono 109 artykułów pasujących do tego tagu.

Do poprawy

Reprezentacja Polski zachowała pozycję lidera w tabeli eliminacyjnej grupy. Podczas gdy gol Shane'a Longa pozbawił kadrę Adama Nawałki trzypunktowej przewagi w rywalizacji o awans na finały mistrzostw Europy, utracone prowadzenie w doliczonym czasie gry spotkania w Dublinie powinno stonować niesamowity entuzjazm towarzyszący biało-czerwonym po poprzednich meczach. A na półmetku eliminacji wiele jest jeszcze do poprawienia.

czytaj więcej
Fabiański: Swansea to więcej niż klub

Łukasz Fabiański po raz pierwszy w swojej karierze regularnie występuje na poziomie Premier League. Swansea City, do którego reprezentant Polski przeszedł latem ubiegłego roku, notuje imponujący sezon w angielskiej elicie. Sam Fabiański należy do grona najlepszych bramkarzy bieżących rozgrywek Premier League. Czy 29-latek powinien znaleźć się w wyjściowej jedenastce kadry Adama Nawałki na najbliższy mecz eliminacji mistrzostw Europy przeciwko Irlandii?

czytaj więcej
Czy reprezentacja Nawałki ma styl?

Po udanych jesiennych meczach w mediach powszechne są głosy zachwytu nad grą Polski w eliminacjach - i bardzo dobrze. Pojawia się też trochę głosów krytycznych i studzących rozgrzane głowy żurnalistów - też dobrze. Są jednak osoby, które pytają czy wręcz sugerują: czy reprezentacja Nawałki ma styl? A może trafił dobrze z formą piłkarzy, a grunt pod sukcesy przygotował mu Fornalik?

czytaj więcej
Między Mączyńskim a Lewandowskim

Po czterech meczech bez porażki reprezentacja Polski prowadzi w grupie D eliminacji EURO 2016, a wczoraj pokonała na wyjeździe Gruzję. Emocji było przy tym co nie miara, bo też i gra w pierwszej połowie budziła spore obawy. Ostatecznie skończyło się dobrze, natomiast warto przypomnieć, co w trakcie meczu zawodziło i nad czym zespół Nawałki musi jeszcze popracować.

czytaj więcej
Jak Polacy Niemców przechytrzyli

W dzisiejszym meczu ze Szkocją niewątpliwie oczekujemy tego, że zespół Adama Nawałki pokaże tę samą nieustępliwośc i serce do gry, ale też umiejętności, zarówno indywidualne, jak i kolektywne. Choć z Niemcami wygraliśmy dzięki sporej dozie szczęścia, to jednak temu szczęściu też pomogliśmy. Pomimo dużej ilości błędów można wyciągnąć z tego spotkania momenty bardzo dobre, które powinniśmy też zobaczyć dzisiejszego wieczora.

czytaj więcej
Polaku, kop piłkę!

Pokonanie Niemców, aktualnych mistrzów świata, wielkim zwycięstwem było. Ale niech ta wspaniała wiktoria nie będzie tylko trochę skrzywionym wszechobecnym optymizmem spojrzeniem na samą kadrę i jej graczy, niech stanie się ona raczej wielowymiarową wygraną, która pozwoli zerknąć na nasz futbol z nieco szerszej perspektywy.

czytaj więcej
Poprawki Nawałki w ostatniej chwili

Przed najbardziej prestiżowym spotkaniem tych eliminacji Adam Nawałka wykonuje desperackie kroki. W związku z tym można dyskutować: są one konieczne, bo tak ciężko znaleźć reprezentantów grających na niezłym poziomie przez dłuższy czas, czy też dlatego, że poczyniono błędy na wcześniejszych etapach przygotowań? Jakikolwiek będzie wynik meczu, w dwóch nadchodzących meczach musi się narodzić grupa, która będzie w stanie wziąć na siebie pewną odpowiedzialność, w przeciwnym razie nie zagramy na Euro 2016.

czytaj więcej
facebook