Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu reprezentacja Anglii

Znaleziono 19 artykułów pasujących do tego tagu.

Odbicie zmian

Wygrywając w czwartkowy wieczór z Portugalią (3-1), młodzieżowa reprezentacja Anglii do lat 21 odniosła swoje jedenaste zwycięstwo z rzędu. Po latach niepowodzeń i upokorzeń Anglicy wreszcie zaczynają nadrabiać dystans do najlepszych. Odważnie deklarują, że na przyszłoroczne finały mistrzostw Europy do Czech pojadą z jasno określonym celem: sięgnięcia po złote medale.

czytaj więcej
Angielska puszka Pandory

Gdy ją otworzyli i uleciał z niej bezlik talentów, kiedy rozpanoszyły się one po wszystkich najlepszych klubach, przestraszeni ogromem bogactwa jakie się im trafiło, zamknęli jej wieko. Ale na jej spodzie pozostały w uwięzieniu wyniki oraz sukcesy. Generacja, nazywana złotą, jakiej chyba „Synowie Albionu” nie posiadali nigdy, miała na długie lata zapanować nad piłkarskim światem. Tymczasem tyle z niej zostało, że na Wyspach pragną o niej jak najszybciej zapomnieć.

czytaj więcej
Na uboczu

Angielska piłka nożna poszukuje swojej narodowej tożsamości. Powstają nowe ośrodki, systemy i koncepcje szkolenia młodzieży. Gra krótkimi podaniami od tyłu, od bramkarza i środkowych obrońców, w niższych klasach rozgrywkowych przestaje uchodzić za ewenement. Zamiast świecić przykładem i stać na czele zmian, tylko seniorska reprezentacja jakoś nie może się dostosować.

czytaj więcej
Zapomniany amerykański cud

To nie był mecz jak każdy inny. A takim z pewnością miał być. To nie był zwyczajny dzień mistrzostw. A takim być powinien. To nie był wreszcie pojedynek przewidywalny. A wszystko wskazywało na to, że taki będzie. 64 lata temu na mundialu nie tylko Urugwaj sprawił niespodziankę, nie lada sensacją okazał się bój Anglików z Amerykanami.

czytaj więcej
Witajcie w dżungli

Zamiast hymnów Anglicy i Włosi powinni usłyszeć „Welcome To The Jungle” Guns N’ Roses, zdaniem BBC kibice z Wysp muszą uważać na aligatory, w trakcie burz i ulew elektronika wysiada na dobre parę godzin, łódki zastępują tam samochody, a tak w ogóle to miejsce, które lepiej omijać z daleka. Położone w samym sercu Amazonii Manaus to z pewnością najdziwniejsze miejsce na kuli ziemskiej, w jakim zostaną rozegrane mecze mistrzostw świata.

czytaj więcej
Młode talenty (2)
- Will Hughes

Adam Lallana, Luke Shaw, Ross Barkley, Raheem Sterling – angielski futbol obradza w coraz lepiej rokujących, młodych piłkarzy. Niewykluczone jednak, że największy talent na Wyspach występuje obecnie na boiskach Championship. I wyróżnia się nie tylko ze względu na charakterystyczną fryzurę.

czytaj więcej
Anglia strzela samobója - Wembley oczami mediów

Dla nas to mecz o honor, dla gospodarzy - o pewny awans. Synowie Albionu są pewni zwycięstwa czy raczej nieufni we własną siłę? Przyjrzyjmy się, jak angielskie media opisują zbliżającą się potyczkę, a także co o niej myślą sami angielscy kibice. Z jednym z nich udało nam się porozmawiać o nieśmiertelnym Wembley '73, podejściu do swojej reprezentacji i chamskich dowcipach na temat Polaków.

czytaj więcej
facebook