Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu PZPN

Znaleziono 28 artykułów pasujących do tego tagu.

Reforma z absurdu

Polska piłka nożna pełna jest zjawisk, które - mogłoby się wydawać - nie miały najmniejszych szans się wydarzyć. Najnowsze osiągnięcie należy zapisać na konto Polskiego Związku Piłki Nożnej. Krajowej federacji udało się doprowadzić do sytuacji, w której rozgrywki niższej klasy rozgrywkowej zapowiadają się ciekawiej od tych na... wyższym szczeblu. Niech żyje reforma.

czytaj więcej
W poszukiwaniu ekstremofili

Są na Ziemi miejsca, w których życie nie powinno się rozwijać. Wnętrza wulkanów, głębiny skute lodem czy jaskinie wypełnione siarką…

czytaj więcej
Pierwszy krok do przodu

Tegoroczny finał Pucharu Polski - pierwszy rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie - nie okazał się organizacyjnym sukcesem. Z pewnością należy go jednak uznać za krok we właściwym kierunku. I fundament, na którym można budować dalej.

czytaj więcej
Magia pucharu w rękach prezesa

W Anglii mówi się o magii ich rozgrywek pucharowych, ale w Polsce wyzwanie pojdęte przez Związek jest dużo trudniejsze. "Turniej Tysiąca Drużyn" był już przecież tak zaniedbany, że niewiele brakowało, by poprzednie władze po prostu zamiotły ten problem pod dywan w gabinecie prezesa, schowały trofeum za wazonami na najwyższej półce i uznały, że nikt za Pucharem Polski płakać nie będzie.

czytaj więcej
Wszystkie Misie polskiej piłki

Nigdy tak niewiele w filmie kompletnie niezwiązanym z futbolem nie mówiło tak wiele o polskim futbolu właśnie. Dlaczego? Śpieszymy z wytłumaczeniem.

czytaj więcej
Budując polskie Torino

Gdy Gianni Brera dzielił się swoim odczuciem, że perfekcyjny mecz skończyłby się wynikiem 0-0, z pewnością opierał się na postawie formacji defensywnej. Bez jednego złego kroku, z czystymi interwencjami, świetnym wyczuciem przy przerywaniu akcji rywala, przy potrzebnych blokach w groźnych sytuacjach i bezbłędnym wyprowadzeniu piłki. Za przykład można wziąć niedzielny występ Kamila Glika.

czytaj więcej
Skok w system szkolenia

"Czas na zbudowanie nowego systemu szkolenia." - podobnymi hasłami jesteśmy karmieni po każdej większej porażce naszej piłki na arenie międzynarodowej. Beton został skruszony, jednak w materii szkolenia tak naprawdę nic nie zmieniło się od kilkudziesięciu lat.

czytaj więcej
facebook