Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Neymar

Znaleziono 17 artykułów pasujących do tego tagu.

Nowa trauma Brazylii

Brazylia wreszcie uwolniła się od traumy Maracanazo, porażki ze skromniejszym Urugwajem w decydującym meczu mundialu w 1950 roku, ale udało się to tylko dzięki jeszcze większej katastrofie. Teraz cały kraj będzie wspominać hańbę z Belo Horizonte – jak głupio brzmi nazwa tego miasta po laniu od reprezentacji Niemiec, gdzie tu niby te ładne widoki – która zakończyła marzenia o zdobyciu szóstego mistrzostwa świata.

czytaj więcej
Zagraj to jeszcze raz, Phil

Niczym wprawny iluzjonista czarował o siedmiu krokach do nieba, a swoją drużynę stworzył na iluzji silnej i konkurencyjnej ekipy, potrafiącej sięgnąć po pełną pulę. Ale w niej rzeczywiście silnych i mogących zagrać o pełną pulę jest raptem kilka ogniw. Po kontuzji Neymara i wykluczeniu Thiago Silvy iluzja Scolariego legła w gruzach. Choć oczywiście nie możemy powiedzieć, że szanse Brazylii w meczu z Niemcami będą tylko iluzoryczne.

czytaj więcej
Samba czy tango?

Choć zespoły z Ameryki Południowej radzą sobie w tym Mundialu znakomicie, to jednak Argentyna i Brazylia są ciągle postrzegane jako te, które najbardziej zawodzą. Ma to oczywiście związek z ich reputacją i prestiżem, ale rzeczywiście gra tych zespołów nie zachwyca. Obydwa mają jednak wybitnych liderów.

czytaj więcej
Mundial strachem podszyty

Luiz Felipe Scolari boi się, że planowane na czerwiec oraz lipiec protesty mogą przeszkodzić jego drużynie w marszu po mistrzostwo. Neymar protestujących wprawdzie popiera, ale obawia się, że może dojść do otwartych starć i rozlewu krwi. FIFA zaś robi dobrą minę do złej gry, a szef działu ochrony federacji angielskiej opowiada, że u nich wszyscy wariują na punkcie bezpieczeństwa.

czytaj więcej
A dlaczego nie Lewandowski?

Hiszpańska prasa sportowa zginęła dawno śmiercią tragiczną, ale skoro mamy Halloween - czemu by nie reanimować trupa? Zwłaszcza, że nasze zombie aż się prosi o uwagę podsuwając łakomy kąsek - plotki o możliwym transferze Roberta Lewandowskiego do Barcelony.

czytaj więcej
Nowi bohaterowie El Clásico

To miało być Gran Derbi debiutów: Gerardo Martino, Carlo Ancelottiego, Garetha Bale'a i Neymara. Mecz, który miał nam powiedzieć coś nowego o pojedynkach Realu i Barcelony. I tak było.

czytaj więcej
Uradowany Grzelczak, znokautowany Neymar

We wczorajszym sparingu Lechia-Barcelona wszystko było jak należy: nowoczesny stadion, świeżutka murawa, Leo Messi i jeszcze paru innych piłkarzy. Jedyne, co mogło zdziwić postronnego kibica, to to, że gospodarzom najwyraźniej nikt nie powiedział, że był to tylko mecz towarzyski...

czytaj więcej
facebook