Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu MLS

Znaleziono 11 artykułów pasujących do tego tagu.

Soccer według Klinsmanna

Jego pierwsza konferencja wyglądała niczym wykład o futbolu. Zgromadzeni dziennikarze wyliczali potem, że użył ponad trzech tysięcy słów i wiele miało naturę czysto teoretyczną. Tak jakby Jürgen Klinsmann przybył do kraju zupełnie zielonego w kwestiach piłkarskich i zaczął pouczać wszystkich dookoła. Jeśli nawet soccer nie cieszy się tam zbyt dużą popularnością, to ich fanom świat zatrząsł się wtedy w posadach.

czytaj więcej
Futbol, jakiego (jeszcze) nie znacie

Rzeczywistość widziana na boisku przeciętnemu zjadaczowi chleba daje garść podstawowych informacji: liczbę goli i strzałów, kto prowadzi i przeważa, kto częściej wymienia piłkę i inicjuje ataki. Koneserzy taktyki, menedżerowie oraz ich asystenci odnotują nieco więcej istotnych dla gry niuansów. A co, gdyby tę piłkarską rzeczywistość rozszerzyć i dostrzec rzeczy, jakich przecięty zjadacz chleba, koneser czy szkoleniowiec po prostu nie ujrzą?

czytaj więcej
Raport MLS - Nowy Jork na bogato?

Major League Soccer to liga bez spadków i awansów, która działa na podobnych zasadach, co inne ligi sportowe w USA - kluby są franczyzami ligi, zarządzanymi na poziomie centralnym. Żeby stworzyć klub do gry w MLS, trzeba zapłacić lidze odpowiednią sumę i... w sumie tyle. Oczywiście, liga ma swoje osobne wymagania, ale w gruncie rzeczy działa to na podobnej zasadzie co zakup franczyzy McDonald's lub Starbucksa. Inwestujemy odpowiednie pieniądze i działamy. Tak też zrobił Manchester City, wywołując przy tym burzę w amerykańskim środowisku piłkarskim.

czytaj więcej
Raport MLS - tydzień piąty

Na inaugurację rywalizacji o Cascadia Cup w derbach północnego zachodu padło osiem bramek, DC United wreszcie wygrało mecz, a Nowy Jork planuje pobić rekord zremisowanych z rzędu spotkań w jednym sezonie. Tak w skrócie można podsumować miniony weekend w Major League Soccer.

czytaj więcej
Raport MLS - tydzień czwarty

Czwarty tydzień w MLS dobiegł końca. Powoli powraca normalność. Toronto po świetnym początku wraca na ziemię, a ubiegłoroczni finaliści MLS Cup potwierdzają swoją klasę w obu meczach. Drugi tydzień „normalnych” sędziów sprawił też, że wreszcie wszyscy kibice mogli znowu zgodnie psioczyć na znanych i (nie)lubianych arbitrów...

czytaj więcej
Raport MLS - tydzień trzeci

Trzeci tydzień MLS upłynął pod znakiem Europejczyków. Jermaine Defoe tym razem strzela zwycięskiego gola dla Toronto przed własną publicznością, a Robbie Keane ratuje remis LA Galaxy w meczu z Real Salt Lake. Oprócz tego warto przyjrzeć się kolejnej sromotnej porażce zespołów MLS na arenie międzynarodowej oraz argumentom przeciwko grze w piłkę w zimie w USA.

czytaj więcej
Raport MLS - tydzień drugi

Obfita w remisy i zacięte spotkania - tak minęła druga kolejka MLS. Tym razem najwięksi nieobecni poprzedniej kolejki – Toronto FC – zademonstrowali swoje nowe, wielkie nazwiska. Nawet na tak wczesnym etapie już widać, które drużyny mają w tym sezonie spore ambicje.

czytaj więcej
facebook