Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Michel Platini

Znaleziono 3 artykułów pasujących do tego tagu.

Francuz, który odmieni futbol?

Marzy o zdetronizowaniu panującego niepodzielnie od wieków w swoim królestwie Seppa Blattera. Chce wprowadzić pomarańczowe kartki i ławkę kar. Pragnie zreformować i unowocześnić niereformowalną i skostniałą FIF-ę. Jego rewolucja ma objąć wszystko i wszystkich: najwyżej postawione osoby i szeregowych pracowników, najpotężniejsze państwa i te najmniej znaczące oraz najbogatsze i najbiedniejsze kluby. Wkrótce Jérôme Champagne może zatrząść poważnie piłkarskim światem.

czytaj więcej
Wojna o Financial Fair(?) Play

Jednej rewolucji w futbolu już dokonał. Teraz kwestionuje rewolucję spod znaku Michela Platiniego. Według niego Financial Fair Play nie tylko nie ma szans powodzenia, ale także nie ma nic wspólnego z uczciwą rywalizacją. Zdaniem Jean-Luisa Duponta nowe reguły czynią zupełnie na odwrót - zabierają biednym, a dają bogatym.

czytaj więcej
Generacja na wstrzymaniu

Chociaż bardzo przeciętna murawa we włoskim Como nie pozwalała na pokazanie pełni umiejętności, młodzi chłopcy Chelsea, Aston Villa, Arsenalu i Sportingu Lizbona udowodnili sensowność projektu Marka Warburtona i Justina Andrewsa. Dziś rozgrywek NextGen Series już nie ma. Również z winy UEFA.

czytaj więcej
facebook