Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Michael Owen

Znaleziono 5 artykułów pasujących do tego tagu.

Angielska puszka Pandory

Gdy ją otworzyli i uleciał z niej bezlik talentów, kiedy rozpanoszyły się one po wszystkich najlepszych klubach, przestraszeni ogromem bogactwa jakie się im trafiło, zamknęli jej wieko. Ale na jej spodzie pozostały w uwięzieniu wyniki oraz sukcesy. Generacja, nazywana złotą, jakiej chyba „Synowie Albionu” nie posiadali nigdy, miała na długie lata zapanować nad piłkarskim światem. Tymczasem tyle z niej zostało, że na Wyspach pragną o niej jak najszybciej zapomnieć.

czytaj więcej
6 meczów, których nie zapomną kanclerze i królowa

W historii, nie tylko piłkarskiej, antagonizm angielsko-niemiecki należy do jednego z tradycyjnych, najbardziej trwałych w dziejach. Rywalizacja kolonialna i gospodarcza w XIX i XX wieku, dwie wojny światowe, kompletnie inne podejście do spraw kontynentalnych po nich – wszystko to sprawia, że Anglicy (generalnie) nie lubią Niemców, a Niemcy (generalnie) Anglików.

czytaj więcej
Michael Owen trenuje z księciem

Była gwiazda reprezentacji Anglii, Michael Owen, co prawda grał kiedyś w zespole "Królewskich", ale chyba nie przewidział, że przyjdzie mu odbyć trening z samym... księciem Williamem.

czytaj więcej
Od piątku do piątku (2)

Przypominamy wybrane artykuły z minionego tygodnia - minimalizujemy obecność Ukrainy i San Marino, maksymalizujemy obecność futbolu na najwyższym poziomie.

czytaj więcej
Michael Owen: elegia

Decyzji Michaela Owena o zakończeniu kariery wraz z ostatnim gwizdkiem obecnego sezonu trudno nie zrozumieć. Ławka rezerwowych na Britannia Stadium nie jest z pewnością szczytem marzeń napastnika, którego kiedyś bano się najbardziej, ilekroć przyjeżdżał ze swoim Liverpoolem lub kadrą Anglii na stadiony w całej Europie. Liverpool do roku 2003 to Owen, Owen, Owen i piłkarze usiłujący ułatwić strzelanie bramek Owenowi.

czytaj więcej
facebook