Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Manchester City

Znaleziono 53 artykułów pasujących do tego tagu.

Zagraj to jeszcze raz, Michel

UEFA powinna wyemitować powtórkę zeszłorocznego losowania i oszczędzić wszystkim czas – tak w mediach społecznościowych żartowano pod koniec sierpnia po rozstawieniu zespołów w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

czytaj więcej
Futbol globalny

Mundial w Brazylii obejrzała podobno połowa ziemskiej populacji. Praw do transmisji poprzedniego sezonu Premier League nie pozyskały jedynie Albania i Korea Północna. Obecnie najważniejsze mecze piłki nożnej ogląda niemal każdy, dyskutują o niej miliony, ta dyscyplina jeszcze nigdy nie miała więc równie globalnego zasięgu. I w tę ciągle ewoluującą piłkarską rzeczywistość doskonale wpisują się kluby. Bo jeśli reklama jest dźwignią handlu, to dla nich współczesną dźwignią finansową jest właśnie globalizacja.

czytaj więcej
Wyścig dwóch koni?

- W Anglii jest prawdziwa rywalizacja - powtarza José Mourinho. - Nie można powiedzieć, kto wygra ligę. To byłoby pozbawione szacunku dla konkurencji. Jest pięciu lub sześciu kandydatów. Tylko czy początek sezonu nie pokazuje, że o triumf w Premier League powalczą tym razem jedynie dwa najsilniejsze i najszybsze konie?

czytaj więcej
Czy roboty marzą o futbolu?

Jeden poda do drugiego, ten strzeli pięknego gola, kolejny odgwiżdże koniec spotkania, a jeszcze jeden napisze pasjonującą relację. Program komputerowy zbierze do kupy wszystkie statystyki, przetrawi i wypluje analizę meczu oraz algorytm, który pozwoli wygrać następny. Czy przyszłość futbolu należy do robotów i komputerów?

czytaj więcej
Rosnące imperium

Najbardziej emocjonujący sezon w 22-letniej historii Premier League nie przyniósł dramatycznego rozstrzygnięcia. Manchester City pewnie pokonał West Ham i po raz czwarty sięgnął po tytuł mistrza Anglii. Tylko czy triumf zespołu Manuela Pellegriniego rzeczywiście należy traktować jako wielkie osiągnięcie?

czytaj więcej
FFP: O co chodzi?

Paris Saint-Germain oraz Manchester City mają znajdować się w gronie dziewięciu klubów oczekujących sankcji za złamanie zasad UEFA Financial Fair Play (FFP). Decyzje Club Financial Control Body (CFCB) zostaną prawdopodobnie ogłoszone w poniedziałek. A jakie są rzeczywiste założenia szeroko komentowanego pomysłu Europejskiej Federacji Piłkarskiej?

czytaj więcej
Raport MLS - Nowy Jork na bogato?

Major League Soccer to liga bez spadków i awansów, która działa na podobnych zasadach, co inne ligi sportowe w USA - kluby są franczyzami ligi, zarządzanymi na poziomie centralnym. Żeby stworzyć klub do gry w MLS, trzeba zapłacić lidze odpowiednią sumę i... w sumie tyle. Oczywiście, liga ma swoje osobne wymagania, ale w gruncie rzeczy działa to na podobnej zasadzie co zakup franczyzy McDonald's lub Starbucksa. Inwestujemy odpowiednie pieniądze i działamy. Tak też zrobił Manchester City, wywołując przy tym burzę w amerykańskim środowisku piłkarskim.

czytaj więcej
facebook