Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Major League Soccer

Znaleziono 12 artykułów pasujących do tego tagu.

Raport MLS - Nowy Jork na bogato?

Major League Soccer to liga bez spadków i awansów, która działa na podobnych zasadach, co inne ligi sportowe w USA - kluby są franczyzami ligi, zarządzanymi na poziomie centralnym. Żeby stworzyć klub do gry w MLS, trzeba zapłacić lidze odpowiednią sumę i... w sumie tyle. Oczywiście, liga ma swoje osobne wymagania, ale w gruncie rzeczy działa to na podobnej zasadzie co zakup franczyzy McDonald's lub Starbucksa. Inwestujemy odpowiednie pieniądze i działamy. Tak też zrobił Manchester City, wywołując przy tym burzę w amerykańskim środowisku piłkarskim.

czytaj więcej
Raport MLS - tydzień drugi

Obfita w remisy i zacięte spotkania - tak minęła druga kolejka MLS. Tym razem najwięksi nieobecni poprzedniej kolejki – Toronto FC – zademonstrowali swoje nowe, wielkie nazwiska. Nawet na tak wczesnym etapie już widać, które drużyny mają w tym sezonie spore ambicje.

czytaj więcej
Cosmosu długa droga do gwiazd

Gol Tomasza Zahorskiego nie wystarczył. New York Cosmos pokonali San Antonio Scorpions i zapewnili sobie mistrzostwo rundy jesiennej North American Soccer League. Taki wynik to z pewnością nie jest niespodzianką - ekipa Giovanniego Savarese to najsilniejsza kadrowo drużyna w lidze.

czytaj więcej
Najbardziej wyrównana liga świata?

Obrońca tytułu wygrywa mecz pięcioma bramkami, by trzy dni później przegrać z kretesem z jedną z najgorszych drużyn w lidze. To nie jest streszczenie sytuacji klubu w Football Managerze, ale przypadek jednego z klubów Major League Soccer. To sprawia, że kibice za Oceanem muszą przyzwyczaić się do częstszych palpitacji serca - sytuacja w tabeli tamtejszej ligi robi się coraz bardziej gorąca.

czytaj więcej
Dempsey odnaleziony w Seattle

Rekordowe 9 milionów dolarów musieli wyłożyć "Rave Greens", by pozyskać Clinta Dempseya. Najlepszy piłkarz eksportowy Amerykanów wraca po prawie siedmiu latach do rodzimej ligi, co traktuje się jako największy szok w Major League Soccer w ostatnich latach.

czytaj więcej
Beckham zbuduje imperium?

Mimo zakończenia kariery piłkarskiej jego misja za Oceanem dopiero się rozpoczyna. Wiele wskazuje na to, że zgodnie z przewidywaniami Major League Soccer spróbuje "wycisnąć" Anglika jak cytrynę i wykorzystać jego popularność do zbudowania klubu w Miami.

czytaj więcej
5 największych niewypałów w historii MLS

Major League Soccer ma już 17 lat i przy całym swoim sukcesie nie obyło się bez porażek. Kto zapisał najbardziej niechlubną kartę w historii amerykańskiej piłki?

czytaj więcej
facebook