Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Luka Modrić

Znaleziono 4 artykułów pasujących do tego tagu.

Chorwacja, szaleństwo bez metody

Przed mundialem zastanawiano się nad wpływem turniejowego doświadczenia lub jego braku na wyniki niektórych reprezentacji. Koncentrowano się na piłkarzach, chociaż szczególne miejsce w tych rozważaniach powinni zajmować selekcjonerzy. Podczas mistrzostw zmienia się sposób ich funkcjonowania. Wciąż kluczowe są dobór piłkarzy, umiejętne dopasowanie ich do planu gry drużyny i analiza rywali, ale rośnie znaczenie elementów właściwych dla pracy trenerów klubowych. Selekcjoner reprezentacji jest w znacznie większym stopniu odpowiedzialny za doprowadzenie piłkarzy do optymalnej formy, utrzymanie dobrej atmosfery w szatni i musi zmierzyć się z codziennym zarządzaniem kadrą w warunkach długiego zgrupowania.

czytaj więcej
Modrić wszechmogący

Gdy Real Madryt wydawał na chorwackiego pomocnika ponad 40 milionów euro, wydawało się, że słynący z rozrzutności Florentino Perez kupił sobie kolejną przepłaconą zabawkę. Teraz, półtora roku później, Luka jawi się jako transfer wybitnie okazyjny.

czytaj więcej
Bomby z opóźnionym zapłonem

Transferowe hity dogadywane na ostatnią chwilę - moment chwały menedżerów, ale też źródło problemów dla zawodników. Witająca Bale'a Hiszpania coś na ten temat wie.

czytaj więcej
Czas na życie po Xabim Alonso?

Kontuzja baskijskiego pomocnika sprawiła, że Real Madryt być może będzie musiał przyspieszyć proces, który każdy chce za wszelką cenę odwlec – proces wyrwania się spod wpływu Xabiego i znalezienia jego następcy na kolejne lata.

czytaj więcej
facebook