Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Ligue 1

Znaleziono 67 artykułów pasujących do tego tagu.

Wychowanku, wystąp

Znajdujący się w rozpaczliwej sytuacji Lyon oraz pogrążone w wątpliwościach Monako - tak zapowiadano piątkowe spotkanie Ligue 1 w dzienniku "L'Équipe". Sytuacja francuskiego hegemona z pierwszej dekady XXI wieku staje się z sezonu na sezon coraz trudniejsza, podczas gdy klub z Księstwa został zmuszony w najlepszym wypadku odłożyć w czasie swoje ambitne plany. Gdzie skończyły się pieniądze, korzystają tymczasem... wychowankowie.

czytaj więcej
Transferowe (nie)wypały

Suarez? Za prosto! Lewandowski? Banał. Gdy transferowe okienka w większości lig są bliskie zamknięcia, u nas przeczytacie o prawdopodobnych hitach i potencjalnych niewypałach w pięciu najsilniejszych ligach. Z każdej wybraliśmy po dwa transfery - na plus i na minus. Staraliśmy się omijać te, o których i tak mogliście przeczytać milion sto artykułów. Niech ten będzie pierwszym, na jaki trafiliście, szukając informacji o...

czytaj więcej
Pytania o Ligue 1 (3)

Czy liga znowu weszła w okres stagnacji? Kiedy można spodziewać się poprawy? Komu i dlaczego nie podoba się status raju podatkowego w Monako? Czy Laurent Blanc zmodyfikuje swoją filozofię gry? Czy rewolucyjne metody Marcelo Bielsy trafią na podatny grunt? Co przyniosą pozostałe zmiany na ławkach trenerskich? Jaką rolę odegrają w nowych rozgrywkach Dominik Furman i Kamil Grosicki? Na starcie sezonu 2014/15 w Ligue 1 poruszamy najciekawsze kwestie.

czytaj więcej
(Jeszcze) Bez przełomu

Najnowszy raport Grupy Biznesu w Sporcie firmy Deloitte nie przyniósł oczekiwanego przełomu. Europejska piłka nożna, głównie dzięki największym klubom, kontynuuje swój niezwykły, finansowy wzrost. Ciągle zmaga się również z dobrze znanymi problemami. Wreszcie widoczne są jednak oznaki poprawy.

czytaj więcej
Futbol odrzucił spadek po Beckhamie

Wystarczył rok bez Davida Beckhama na światowej scenie futbolu, a robota, którą się parał przez całą swoją karierę przechodzi nadzwyczajny kryzys. Nie, nie chodzi o zmienianie fryzur, pokazywanie się na salonach czy reklamowanie gaci - to przecież dośrodkowania zawsze były jego największym talentem.

czytaj więcej
Motta z Gryfic

We Francji jest jednym z najbardziej cenionych defensywnych pomocników. W dużej mierze dzięki niemu Stade Reims zajmuje tak wysoką pozycję w tabeli Ligue 1. W Polsce jednak jego wyczyny traktowane są trochę z przymrużeniem oka. Kibice Biało-Czerwonych oceniają bowiem Grzegorza Krychowiaka przez pryzmat jego występów w narodowych barwach. A w nich nie zachwyca.

czytaj więcej
Bramki weekendu (26)

Jeśli, jak mówią, solą futbolu są bramki, warto zadbać o jakość tej soli. Oto przegląd tych, którzy w miniony weekend nieźle... przysolili.

czytaj więcej
facebook