Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Leo Beenhakker

Znaleziono 5 artykułów pasujących do tego tagu.

Pazdan innowacją Nawałki

To równie dobrze mógł być mecz Plymouth ze Scunthorpe, a nie reprezentacyjne granie. Fatalna murawa, zryta w niektórych miejscach do tego stopnia, że przypomniała b-klasowe kretowisko i niekoniecznie arenę ostatnich Mistrzostw Europy. Toporny styl dwóch drużyn nie zniechęcił ani kibiców, ani trenerów, ani samych piłkarzy - zgodnie z tym co powiedział później Adam Nawałka, na końcu tego ciemnego, długiego tunelu właśnie coś się zaświeciło.

czytaj więcej
Przekleństwo ruchomych piasków

Były lepsze i ciekawsze filmy sportowe niż "Sezon rezerwowych" z 2000 roku. Po prawdzie, chociaż ten akurat da się oglądać i momentami jest nawet zabawny, to gdyby poszukać i postarać się wyjąć jedną scenę, która zapada na dłużej w pamięci, kandydatek jest niewiele. W zasadzie jedna - ta o ruchomych piaskach.

czytaj więcej
Na ratunek Polsce

Chociaż ostatni ciepły tydzień wam tego nie powie, nadchodzi sezon grzewczy. I wtedy to przyda się ta cała sterta papieru, gdy już w pierwszy zimny wieczór prezes usiądzie przed kominkiem, rozpali kilka sztuk drewna, naleje do kieliszka naprawdę dobrego wina i z rozbawieniem czytając wszystkie opisy karier, rekomendacje i wymagania będzie je następnie spalał, donośnie i złowieszczo się śmiejąc.

czytaj więcej
Polski trener nie istnieje

Wybór selekcjonera kadry spośród polskich trenerów przypomina dziś głosowanie w wyborach parlamentarnych - polega jedynie na wyborze mniejszego zła. Rozwiązaniem wydaje się ktoś z zagranicy. Dlaczego jednak tak wielu z nas, w tym prezes Boniek, deprecjonuje dyskusję pt. "trener polski vs. zagraniczny"?

czytaj więcej
Selekcjoner bez gwarancji

Kadra Waldemara Fornalika wygrała z San Marino, ale na razie – parafrazując klasyka – to nie ma żadnego znaczenia, że wygrała. Scenariusz końcówki eliminacji jest rozpisany, brakuje w nim miejsca na happy end, a dni selekcjonera są już policzone bardzo dokładnie. Szybko zbliża się ulubiony czas wielu dziennikarzy i kibiców. Wreszcie można rozkręcić karuzelę kandydatów i poprzerzucać się nazwiskami swoich faworytów. Często wszystko jest oderwane od rzeczywistości, tak jak papierowe składy i mecze, które w dzieciństwie rozgrywało się na kartkach zeszytu w kratkę.

czytaj więcej
facebook