Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Historia

Znaleziono 6 artykułów pasujących do tego tagu.

Weekend pamięci

Nie o 16:00, a o 16:07 rozpoczną się sobotnie mecze Premier League. Dokładnie dwie godziny później zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego półfinału Pucharu Anglii. Niedzielna Super Sunday również ruszy o siedem minut później niż zwykle. W ten sposób angielska piłka nożna uczci zbliżającą się 25. rocznicę tragedii na Hillsborough.

czytaj więcej
Szacunek dla wspólnej pasji

Ceny biletów mogą być wysokie, niekiedy wręcz horrendalnie. Kolejne kluby mogą tracić swoją tożsamość wskutek ciągle napływających do kraju zagranicznych inwestorów. System szkolenia młodzieży może być zły, jeśli nie fatalny. Istnieje jednak coś, czego można Anglikom pozazdrościć – poszanowania dla bogatej historii rodzimej piłki nożnej.

czytaj więcej
24. rocznica Hillsborough

15 kwietnia 1989 roku 96 kibiców Liverpoolu pojechało na mecz półfinału Pucharu Anglii na Hillsborough. Nigdy z niego nie wróciło. Tragiczne wydarzenie na zawsze zmieniło piłkę nożną. Dziś mijają dokładnie 24 lata od katastrofy na stadionie Sheffield Wednesday.

czytaj więcej
Futbol nie tęskni za Thatcher

Słowa uznania ku czci pamięci Margaret Thatcher płynęły w mijającym tygodniu z całego świata. Na Wyspach znaleźli się też tacy, którzy fetowali śmierć byłej premier butelką szampana. Tymczasem na brytyjskich stadionach piłkarskich zostanie ona w nadchodzący weekend zignorowana. Żelazna Dama nie zasłużyła na to, by futbolowe środowisko wspomniało o niej minutą ciszy.

czytaj więcej
Diabelski rekord

Odnosząc skromne zwycięstwo na Stadium of Light w Sunderlandzie, Manchester United nie tylko wykonał kolejny krok w stronę mistrzowskiego tytułu. Drużyna Sir Alexa Fergusona ustanowiła również imponujący, historyczny rekord.

czytaj więcej
125-lecie Football League

Rok 2013 jest czasem jubileuszowych rocznic dwóch spośród najbardziej przełomowych wydarzeń w historii rozwoju piłki nożnej. Jesienią minie równo półtora wieku od założenia Football Association – pierwszej na świecie federacji piłkarskiej. Drugiego marca upłynęło z kolei 125 lat od wysłania listu, który zapoczątkował powstanie Football League – pierwszych rozgrywek ligowych.

czytaj więcej
facebook