Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Górnik Zabrze

Znaleziono 22 artykułów pasujących do tego tagu.

Berg pod ścianą, Piast celuje w gwiazdę

Pierwsza kolejka Ekstraklasy nie obfitowała w wiekopomne wydarzenia, ale nie brakowało takich, które skalą zaskoczenia dorównywały występowi Kostaryki w ćwierćfinale Mundialu. Hatrick Vojo Ubiparipa zdecydowanie się do nich zalicza.

czytaj więcej
Alfabet sezonu. Ekstraklasa od A do Ż

To nie będzie kronika niedawno zakończonego sezonu Ekstraklasy, dokładny zapis najważniejszych momentów minionego sezonu, ale przegląd postaci, wydarzeń i haseł, które pozostaną po nim w pamięci. Rzeczy oczywiste i drobiazgi, poważne i błahe, od A do Ż.

czytaj więcej
Koniec miesiąca miodowego Warzychy

Górnik wczołgał się do grupy mistrzowskiej, ale oznacza to dla niego przede wszystkim gwarancję utrzymania się w Ekstraklasie, a nie szansę na jakikolwiek sukces. To obecnie najsłabszy zespół czołowej ósemki – drużyna znajduje się w rozsypce, nie ma w niej życia i niewiele zapowiada jej rychłe wyjście z dołka.

czytaj więcej
Koniec Wieczorka - początek normalności?

Świeżo upieczony prezes Górnika Zabrze dziś podjął decyzję o zwolnieniu Ryszarda Wieczorka, z powodu, jak to określił na Twitterze, niezadowalających wyników sportowych. W obliczu zaledwie 10 celnych strzałów na bramkę w 2014 roku, jednego punktu, dziewięciu straconych goli i rzeszy wściekłych kibiców Zbigniew Waśkiewicz nie mógł postąpić inaczej. Abstrahując od sposobu, w jaki decyzja została ogłoszona (historyczna chwila, Wieczorek jest pierwszym trenerem Górnika zwolnionym na Twitterze), wiele wskazuje, iż był to samodzielny ruch prezesa, co w ostatnich latach w rządzonym przez miasto Górniku było rzadkością.

czytaj więcej
Tuszyński i Robak dziurawią siatki

Druga kolejka, choć zdominowana raczej przez zawirowania wokół Śląska Wrocław (cztery transfery sfinalizowane w jeden dzień, a zaraz potem zwolnienie trenera), obfitowała w wydarzenia, które warto skomentować. W końcu nie co dzień napastnik z Polski strzela 5 bramek.

czytaj więcej
Ekstraklasa podszyta strachem

Marzeń w polskim fubolu nie definiują kibice, nie pozwala na nie reprezentacja, nie nakręcają ich transfery zagranicznych gwiazd czy wyszkolone pokolenie utalentowanych piłkarzy - to reforma wyznacza myślenie o ambicjach w dyrektorskich i trenerskich gabinetach klubów Ekstraklasy. I chociaż większość sezonu już za nami, wciąż wywołuje ona strach.

czytaj więcej
Rok straconych szans

Czwarte miejsce w ligowej tabeli za kończący się rok kalendarzowy idealnie wpisuje się w ocenę zarówno tego okresu, jak i zakończonej ery Adama Nawałki w Górniku Zabrze. Ery o tyle pomyślnej i obfitej w pozytywy, co rozczarowującej i pozostawiającej wiele niełatwych pytań, na które odpowiadać będzie trener o zupełnie innej mocy nazwiska niż obecny selekcjoner kadry Polski.

czytaj więcej
facebook