Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu finanse

Znaleziono 8 artykułów pasujących do tego tagu.

Deloitte: w pigułce

Finansowy wzrost światowej piłki nożnej, podwójna décima Realu Madryt, dominacja klubów Premier League, istota przychodów transmisyjnych i komercyjnych, kwestia zrównoważenia struktury wpływów - 18. edycja rankingu Football Money League przygotowanego przez Grupę Biznesu w Sporcie firmy Deloitte i klasyfikującego najwięcej zarabiające kluby piłkarskie na świecie w pigułce.

czytaj więcej
Na niby?

Ósma edycja raportu pt. "Piłkarska liga finansowa" firmy Deloitte potwierdza to, co powszechnie wiadomo. Polska piłka nożna niby się rozwija, ale głównie za sprawą dwóch ligowych potentatów, uciekających całej reszcie. Są niby kluby zarządzane coraz lepiej, lecz również takie, od których ciągle bije skrajna niekompetencja. Niby tli się płomyk nadziei na lepsze, ale perspektywę dynamicznego postępu można równocześnie włożyć między bajki.

czytaj więcej
(Jeszcze) Bez przełomu

Najnowszy raport Grupy Biznesu w Sporcie firmy Deloitte nie przyniósł oczekiwanego przełomu. Europejska piłka nożna, głównie dzięki największym klubom, kontynuuje swój niezwykły, finansowy wzrost. Ciągle zmaga się również z dobrze znanymi problemami. Wreszcie widoczne są jednak oznaki poprawy.

czytaj więcej
Rosnące imperium

Najbardziej emocjonujący sezon w 22-letniej historii Premier League nie przyniósł dramatycznego rozstrzygnięcia. Manchester City pewnie pokonał West Ham i po raz czwarty sięgnął po tytuł mistrza Anglii. Tylko czy triumf zespołu Manuela Pellegriniego rzeczywiście należy traktować jako wielkie osiągnięcie?

czytaj więcej
Pieniądze grają

Transfery marketingowe czy przemyślane? Kupowanie w promocji czy inwestowanie w wychowanków? Jak wydane pieniądze przekładają się na wyniki sportowe? O tym w naszej analizie.

czytaj więcej
Ekstraklasa bez ekstra kasy

W kasie klubu pusto, na kontach piłkarzy - też. Taki obraz ligi dostajemy za każdym razem, gdy włączymy telewizor, radio, otworzymy gazetę czy stronę internetową. Czy sytuacja polskich klubów jest naprawdę tak zła? Zajrzyjmy do raportu Deloitte.

czytaj więcej
Nie utrudniać trudnego

Michał Zachodny pisał dziś u nas o kontroli potencjalnych właścicieli klubów w Anglii narzekając, że w Polsce nie mamy podobnego systemu. Jeszcze tego nam w tej lidze brakowało.

czytaj więcej
facebook