Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu FIFA

Znaleziono 19 artykułów pasujących do tego tagu.

Mundial strachem podszyty

Luiz Felipe Scolari boi się, że planowane na czerwiec oraz lipiec protesty mogą przeszkodzić jego drużynie w marszu po mistrzostwo. Neymar protestujących wprawdzie popiera, ale obawia się, że może dojść do otwartych starć i rozlewu krwi. FIFA zaś robi dobrą minę do złej gry, a szef działu ochrony federacji angielskiej opowiada, że u nich wszyscy wariują na punkcie bezpieczeństwa.

czytaj więcej
Francuz, który odmieni futbol?

Marzy o zdetronizowaniu panującego niepodzielnie od wieków w swoim królestwie Seppa Blattera. Chce wprowadzić pomarańczowe kartki i ławkę kar. Pragnie zreformować i unowocześnić niereformowalną i skostniałą FIF-ę. Jego rewolucja ma objąć wszystko i wszystkich: najwyżej postawione osoby i szeregowych pracowników, najpotężniejsze państwa i te najmniej znaczące oraz najbogatsze i najbiedniejsze kluby. Wkrótce Jérôme Champagne może zatrząść poważnie piłkarskim światem.

czytaj więcej
Artysta Paul Watson

Poleciał w nieznane, by poprowadzić najgorszą na świecie drużynę piłkarską, która przez 25 lat istnienia przegrała wszystko, co było do przegrania. Ale on doprowadził ją do pierwszego, bezprecedensowego zwycięstwa. Teraz tworzy coś z niczego w dalekiej Mongolii. Dzieje tego Anglika są barwniejsze i ciekawsze niż niejednego zawodnika biegającego po boiskach Premier League.

czytaj więcej
Twardy Katar do zgryzienia

Gdy wybierano Katar na gospodarza mistrzostw 2022, nie było tam stadionów, hoteli, odpowiedniej infrastruktury czy miast. Jedno z nich, Lusajl, wciąż powstaje z myślą o finale zmagań. Nie brakowało głosów, że kraj utorował sobie drogę sukcesu po trupach i wytyczył ją głównie dzięki wpływom oraz niebotycznej gotówce. Gdzieś na horyzoncie problemów swoje miejsce zasygnalizowały dodatkowo mordercze upały i wyzysk pracowników.

czytaj więcej
Sztuczna inteligencja od zaraz

Ostatni pseudo-skandal sędziowski w Premier League pokazuje, że pragnienia wszystkich dotyczące arbitrów i ich pracy znacznie mijają się z tym, jak wyobrażamy sobie piłkarską przyszłość. Kto wie, czy władze światowej federacji nie powinny pójść o kilka kroków dalej niż wprowadzać dodatkowych asystentów czy rozważać powtórki video.

czytaj więcej
Rok spod znaku ustawiania meczów (2)

Syndykaty podbiły wszystkie kontynenty, lecz swoimi mackami oplotły nie tylko wszelkiego rodzaju rozgrywki piłkarskie, ale także uskrzydlone rozwojem internetowych witryn oplotły każdego rodzaju typy – liczbę strzelonych goli w pierwszej i drugiej połowie, maksymalną ilość bramek czy nawet zakłady na żółte i czerwone kartki. To superorganizacje nastawione na milionowe zyski, które nie lubią tracić pieniędzy. Do tego stopnia, że gdy coś nie idzie po ich myśli, to potrafią wyłączyć na stadionie światła.

czytaj więcej
Zawiła sztuka losowania

Nim kuleczki się zakręcą, nie padną podniosłe słowa, zanim kciuki do końca zbieleją od nerwowego ściskania za korzystny wynik... zobaczmy, jak będzie wyglądać to najważniejsze losowanie - grup finałowego turnieju brazylijskiego mundialu.

czytaj więcej
facebook