Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu FC Barcelona

Znaleziono 73 artykułów pasujących do tego tagu.

Ostatni test Gerarda Pique?

Sposób, w jaki Luis Enrique zabiera się do wzmacniania linii obrony Barcelony, sugeruje, że w wizji Asturyjczyka liderem defensywy jest Gerard Pique. Patrząc z perspektywy ostatnich lat, jest to decyzja odważna i bardzo ryzykowna.

czytaj więcej
Xavi wchodzi do dziadka

Był symbolem Hiszpanii i Barcelony, a dziś ogląda największą porażkę reprezentacji z ławki rezerwowych. Jeśli odejdzie z klubu, może pożegnać się z europejskim futbolem.

czytaj więcej
Liga jak szkocka

Jeszcze w maju 2011 roku ówczesny prezes Sevilli José María del Nido grzmiał że liga hiszpańska przypomina szkocką, bo liczą się w niej ledwie dwie ekipy, podczas gdy pozostała osiemnastka stanowi ledwie żałosne tło dla poczynań największych. 3 lata później Florentino Pérez myśli sobie - liga hiszpańska przypomina szkocką. Mocna jak wyspiarski trunek i też może przyprawić o ból głowy.

czytaj więcej
Halilović i pięciu Messich

Transfer Alena Halilovicia do Barcelony wywołał niemałe zamieszanie. Nie żeby nikt nie spodziewał się, że utalentowany Chorwat trafi do czołowego klubu. Nawet nie chodziło o moment ogłoszenia transferu na długo przed lipcowymi przeprowadzkami. Podziw i zazdrość budzi bowiem cena, którą Barcelona za rozczochranego młodziana zapłaci. Dziś piłkarze, o których mówi się, że będą "nowym Messim", kosztują dziesiątki milionów euro, a często sami nie mogą jeszcze kupić alkoholu. Dziś przyjrzymy się też innym obiecującym zawodnikom wśród ofensywnych pomocników.

czytaj więcej
Xavi – najsłabsze ogniwo?

W ostatnich miesiącach dyspozycja katalońskiego rozgrywającego nie napawa optymizmem. Pytania o teraźniejszość i przyszłość wicekapitana Barcelony piętrzą się z każdym dniem.

czytaj więcej
Przekleństwo Ligi Mistrzów?

Na pewno odbiło się na nas zmęczenie wynikające z rozegranego kilka dni temu meczu w Lidze Mistrzów - ileż razy słyszeliśmy trenerów właśnie w ten sposób tłumaczących nie do końca satysfakcjonujący występ swoich piłkarzy? W powszechnej świadomości pokutuje przekonanie o tym, że obciążenie grą na najwyższym poziomie co 3-4 dni negatywnie wpływa formę zespołu. Czy grając w europejskich pucharach rzeczywiście trudniej jest odnieść sukces w swojej lidze? Sprawdziliśmy to.

czytaj więcej
Messi znowu strzela

Koniec z szerokimi uśmiechami, klepaniem po plecach i okrągłymi zdaniami. Lionel Messi, choć nie wrócił jeszcze na boisko, już strzela jak za najlepszych czasów. Na razie tylko w eterze, ale kto wie czy jego słowa nie uderzają w zainteresowanych lepiej niż niejeden hat-trick. Messi po prostu mówi jak jest.

czytaj więcej
facebook