Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu eliminacje

Znaleziono 15 artykułów pasujących do tego tagu.

Fornalik jak zły krawiec: dyskusja wokół kadry

Po meczach z Ukrainą i San Marino jesteśmy dalsi awansu, ale chyba bliżsi wiedzy o faktycznym stanie naszej kadry. Warto więc pokusić się o analizę, w którym punkcie jest teraz nasza reprezentacja.

czytaj więcej
W kraju wojny strzelają nie tylko gole

Zenica to niewielka, trochę ponad stutysięczna mieścina położona w centralnej części Bośni i Hercegowiny. Równe dwadzieścia lat temu mieszkańcy tego przemysłowego miasteczka doświadczyli prawdziwego koszmaru. Nieustanne bombardowania, ulice skąpane we krwi, nienaturalnie powykręcane ciała ludzi leżące dosłownie wszędzie, doszczętnie zrujnowane budynki straszące pustkami i wszechobecna, przerażająca cisza.

czytaj więcej
Szejkowie zajmą miejsce Kangurów?

Po wtorkowych meczach Uzbekistan, Jordania i Panama mają szansę zmienić dotychczasowy ład i zaskoczyć świat swoją obecnością na przyszłorocznych mistrzostwach świata. Jeżeli utrzymają dotychczasową formę, możemy być świadkami narodzin nowej konkurencji dla europejskich reprezentacji. Oczywiście kosztem dotychczasowych kontynentalnych potęg.

czytaj więcej
Niemcy - Kazachstan: Gündoğan class

Gdyby wystosowany kilka dni temu postulat Joachima Löwa o stworzenie osobnego turnieju kwalifikacyjnego dla niżej notowanych drużyn narodowych natychmiast wszedł w życie, selekcjoner „Mannschaftu” sporo by stracił. Bo chociaż i w Astanie, i w Norymberdze nie było żadnych niespodzianek, a Niemcy spełnili swój obowiązek zgarniając z Kazachstanem komplet punktów, to dwumecz ten przyniósł kadrze wiele korzyści, nie tylko punktowych. Dał bowiem trenerowi szerokie pole do eksperymentów i odpowiedzi na kilka kluczowych kwestii.

czytaj więcej
Malta - Włochy: Buffon w drodze po rekord

Po toczonym w ospałym tempie meczu Włosi pokonali Maltę 2-0 i umocnili się na pozycji lidera grupy B. Wywalczony przez Stephana El Shaarawy’ego karny już w początkowej fazie spotkania został zamieniony na bramkę przez Mario Balotellego, a kilkanaście minut później, po asyście innego Milanisty, Mattii De Sciglio, Balotelli dorzucił drugiego gola.

czytaj więcej
Belgia - Macedonia: Hazard goni Bale'a

Oczekiwania względem reprezentacji Belgii i jej przebogatego składu, ochrzczonego już mianem złotej generacji, rosną z meczu na mecz nie tylko ze względu na nieustającą presję ze strony Chorwacji. Awans do MŚ w Brazylii z grupy A wszak nie rozstrzyga wyłącznie październikowe starcie pomiędzy liderującym kadrami; dla Czerwonych Diabłów każde spotkanie musi być małym finałem, bez względu czy chodzi o wspomnianą Chorwację, czy tak jak wczoraj – Macedonię.

czytaj więcej
Polska przedostatnia w tabeli prawdy

Reprezentacja Polski znajduje się na trzecim miejscu w eliminacyjnej grupie, cztery punkty za Anglią, ale z jednym meczem rozegranym mniej. W "tabeli prawdy" obraz rzeczywistego układu sił jest nieco inny.

czytaj więcej
facebook