Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Daniel Łukasik

Znaleziono 3 artykułów pasujących do tego tagu.

Polski futbol bez emocji

Może nie być umiejętności, może brakować talentu, może nawet i inteligencji, ale koniec końców najważniejsze są chęci. W dyskusjach, które przecież nie były efektem wyłącznie porażki ze Słowacją, kolejnym kompromitującym momentem na futbolowej scenie międzynarodowej, przewija się motyw trzymania dzieci na podwórkach, zamiast przed monitorami, licząc, że poszerzy to pole do selekcji. Ale nie tylko o to trzeba się dziś martwić.

czytaj więcej
Pięć punktów Waldemara

Znowu to samo... Waldemar Fornalik nadal nie zdołał stworzyć zespołu zdolnego do pokonania reprezentacji Mołdawii. Wiele można znaleźć na jego usprawiedliwienie, od kontuzji czołowych graczy po braki doświadczonych reprezentantów, ale w ostatnim czasie nie jest on najpopularniejszą osobą w Polsce. Ale czy popełniał też błędy? Eksperci telewizyjni w osobie Jerzego Engela mówią o braku skuteczności, ale taki wniosek może wysnuć nawet domowe zwierzątko każdego kibica piłki nożnej. Co z poważniejszą analizą? Poniższa do najbardziej przekrojowych należeć nie będzie, ale spróbuje zasygnalizować ważne pola do debaty.

czytaj więcej
Jedenastu młodych gniewnych

Czy z młodych piłkarzy występujących w Ekstraklasie da się skomponować sensowną jedenastkę, która byłaby w stanie rozegrać samodzielny mecz? Taka zabawa zwykle ma mało wspólnego z rzeczywistością, ale nieco bardziej działa na wyobraźnię niż zwyczajne rankingi. Pod uwagę brani byli tylko piłkarze urodzeni po 15 kwietnia 1991 roku. Poza jednym wyjątkiem wszyscy mają też na koncie minimum 450 minut rozegranych w meczach Ekstraklasy w tym sezonie.

czytaj więcej
facebook