Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu CONCACAF

Znaleziono 9 artykułów pasujących do tego tagu.

Raport MLS - tydzień trzeci

Trzeci tydzień MLS upłynął pod znakiem Europejczyków. Jermaine Defoe tym razem strzela zwycięskiego gola dla Toronto przed własną publicznością, a Robbie Keane ratuje remis LA Galaxy w meczu z Real Salt Lake. Oprócz tego warto przyjrzeć się kolejnej sromotnej porażce zespołów MLS na arenie międzynarodowej oraz argumentom przeciwko grze w piłkę w zimie w USA.

czytaj więcej
Ameryka spełnia meksykański sen

W większości hollywoodzkich filmów katastroficznych koniec świata rozpoczyna się w Ameryce i jedynymi osobami, którą są w stanie ocalić świat przed zagładą, okazują się dzielni obywatele tego kraju. Wczorajszej nocy filmowa fikcja zamieniła się w rzeczywistość, przynajmniej dla Meksykanów, których przez piłkarską katastrofą ocalili bohatersko najwięksi rywale.

czytaj więcej
Meksyk z nożem na gardle

Tak źle Meksyk nie grał od lat. Świeżo upieczony selekcjoner Victor Manuel Vucetich jest pod ogromną presją - obejmuje reprezentację w trudnym momencie przed dwoma najważniejszymi, i jednocześnie ostatnimi meczami eliminacyjnymi.

czytaj więcej
FIFA w szponach korupcji

Za upadkiem Islandii stało kilkunastu skorumpowanych bankierów. Każdego roku na łapówki idzie przeszło bilion dolarów. W ten kręcący się wokół nieuczciwego pieniądza świat, doskonale wpisuje się FIFA. Moloch, gdzie korupcja jest powszednia niczym chleb. Jeśli dotychczas nawiedzały go chwilowe i lekkie wstrząsy, to ostatnie afery korupcyjne przypominają prawdziwy kataklizm.

czytaj więcej
Turniej, który nikogo nie obchodzi

Sezon ogórkowy trwa w poważnych ligach europejskich, więc nie ma żadnego meczu do oglądania? Nawet nie wiesz, w jakim błędzie jesteś.

czytaj więcej
Ucieczka za lepszym życiem

Kuba kojarzy nam się z cygarami, samochodami yank tanks oraz oczywiście klanem rodziny Castro. Jest to republika socjalistyczna, której mieszkańcy żyją w ubóstwie, a słowo perspektywy czy lepsze jutro można wykreślić z ich słownika. Dlatego więc nie będzie to nic nadzwyczajnego, gdy reprezentacja Kuby z turnieju Gold Cup w USA nie wyjedzie w komplecie.

czytaj więcej
Z piłką przez Amerykę (1)

Krótka Piłka nie oznacza krótkich podróży w poszukiwaniu miejsc ogarniętych piłkarskim zafascynowaniem. Rozpoczynamy cykl poświęcony soccerowi i wszystkim, co związane z futbolem za oceanem.

czytaj więcej
facebook