Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Cesare Prandelli

Znaleziono 2 artykułów pasujących do tego tagu.

Prandelli, selekcjoner idealny

Włosi w kolejnym turnieju pracują na obalenie stereotypu, że grają defensywnie, brzydko i brutalnie. Pewnie znowu się nie uda, walka z takimi kliszami jest skazana na niepowodzenie, choć mecz z Anglią był jeszcze jednym krokiem we właściwym kierunku. Italia była zupełnym przeciwieństwem drużyny ze stereotypu – aktywna, efektowna, odważnie prąca do goli. Osobnym przeżyciem było oglądanie Andrei Pirlo, który wyrasta ponad całe to piłkarskie towarzystwo. Nie ma drugiego takiego wirtuoza. Nie musi nawet dotykać piłki, żeby zachwycać ruchami, mądrością i pomysłem. Czysta przyjemność.

czytaj więcej
Rossi reaktywacja

Przez 549 dni był piłkarsko martwy. Nie trenował normalnie, nie biegał po boiskach, nawet przez chwilę nie powąchał murawy. W tym czasie odwiedzał jedynie gabinety lekarskie, leczył dwie poważne kontuzje, poddał się trzem zabiegom i rozpoczynał rehabilitacje jedna po drugiej. Niedawno, wskrzeszony z martwych, upokorzył Juventus, strzelając mu trzy bramki w piętnaście minut i jest właśnie najskuteczniejszym napastnikiem w Serie A. Dziś Giuseppe Rossi to największa nadzieja Italii przed zbliżającym się mundialem w Brazylii.

czytaj więcej
facebook