Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Burnley

Znaleziono 12 artykułów pasujących do tego tagu.

Na King Power

Rok 2014 okazał się dla naszego portalu czasem trudnym. Zupełnie jak w piłce nożnej. Po zaskakująco imponującym początku sezonu - poprzednich dwunastu miesiącach - przekonaliśmy się, że zwyczajnie nie posiadamy zasobów, aby nawiązać długofalową rywalizację z większymi i znacznie lepiej zakorzenionymi graczami na rynku. Zapytajcie Ronalda Koemana, a za kilka tygodni Sama Allardyce'a. Wszystko wskazuje na to, że zamknięcie tego portalu jest kwestią czasu. Póki co - jako że ciągle jest Was, naszych czytelników, więcej, niż byśmy się tego spodziewali - chcemy się jednak z Wami podzielić swoimi doświadczeniami z mijającego roku. Doświadczeniami, które zawdzięczamy również Wam i pracy na rzecz tego portalu. Jak zawsze, w innej formie niż zrobią to mainstreamowe media. Dziś insight z życia klubowego dziennikarza na poziomie Premier League.

czytaj więcej
Koło fortuny

Osiem zwycięstw, 22 strzelone gole i sześć czystych kont w dziewięciu meczach. Następnie? Remis i cztery kolejne porażki z dwoma zdobytymi bramkami i ani jednym spotkaniem na zero z tyłu. Jak to możliwe? Wyłączając (w tym sezonie) Chelsea i Manchester City, w Premier League fortuna kołem się toczy. Wystarczy spojrzeć na Southampton. Niedawna rewelacja rozgrywek znowu stała się jednym z wielu.

czytaj więcej
Przeciętność

Cztery remisy i trzy porażki w pierwszych siedmiu meczach; komplet zwycięstw w pięciu kolejnych - Newcastle United przeszło w ostatnich tygodniach drogę od kryzysu po euforię. A gdzie jest rzeczywiste miejsce klubu z północno-wschodniej części Anglii? Dokładnie tam, gdzie wskazuje na to tabela Premier League po wtorkowym wyjeździe do Burnley. W samym środku stawki.

czytaj więcej
Poniżej możliwości

Angielską Premier League łatwo można podzielić na trzy wewnętrzne klasy rozgrywkowe. Nawet w tak zhierarchizowanej stawce zdarzają się jednak kluby regularnie osiągające wyniki powyżej swojego potencjału. Obecnie wystarczy spojrzeć na Southampton czy Swansea. Z drugiej strony, są też kluby spisujące się znacznie poniżej swoich możliwości. Żaden w równym stopniu co Aston Villa.

czytaj więcej
Na przekór

Mecz West Bromwich Albion – Burnley może wydawać się mało atrakcyjną propozycją na spędzenie niedzielnego popołudnia. Na pierwszy rzut oka to raczej okruszki po sobotniej, podwójnej porcji najwyższej jakości derbów na poziomie Premier League. (W zamyśle.) Historia obu klubów może jednak stanowić intrygujące studium przypadku dla innych, mniej zamożnych graczy nie tylko na angielskim podwórku.

czytaj więcej
"Robię zamach i patrzę, jak idzie!"

Lukas Jutkiewicz odwiedził niemal każdą część Wielkiej Brytanii. Od Southampton i Swindon na południu, przez Everton, kolejne wypożyczenia i cztery sezony na poziomie Championship, aż po nieoczekiwany transfer do beniaminka Premier League. Dziś ciągle zaledwie 25-letni środkowy napastnik, który rozpoczął rozgrywki w wyjściowym składzie Burnley, liczy na to, że wreszcie będzie mu dane zakotwiczyć w jednym miejscu - i lidze - na dłużej.

czytaj więcej
Najsłabiej od lat

- Nie zobaczyliśmy dzisiaj zawodnika klasy światowej, ale nie można było tego oczekiwać - komentował występ Angela Di Marii przeciwko Burnley Louis van Gaal. - On musi przystosować się do angielskiej kultury, sposobu gry i partnerów. Ci muszą z kolei zaadaptować się do jego sposobu gry. To wymaga czasu. Manchester United pozostaje bez zwycięstwa w nowym sezonie Premier League. A po wizycie na Turf Moor powodów do optymizmu wcale gwałtownie nie przybyło.

czytaj więcej
facebook