Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Brazylia

Znaleziono 11 artykułów pasujących do tego tagu.

Nowa trauma Brazylii

Brazylia wreszcie uwolniła się od traumy Maracanazo, porażki ze skromniejszym Urugwajem w decydującym meczu mundialu w 1950 roku, ale udało się to tylko dzięki jeszcze większej katastrofie. Teraz cały kraj będzie wspominać hańbę z Belo Horizonte – jak głupio brzmi nazwa tego miasta po laniu od reprezentacji Niemiec, gdzie tu niby te ładne widoki – która zakończyła marzenia o zdobyciu szóstego mistrzostwa świata.

czytaj więcej
Tiki-bach

Brazylia poniosła najwyższą porażkę w historii Mistrzostw Świata. Niemcy wykorzystali niemal wszystkie błędy Brazylijczyków, a udało się to nie tylko dzięki kontuzji Neymara i wykluczeniu Thiago Silvy, ale również dzięki Scolariemu, który stworzył dobrą atmosferę, ale nie stworzył dobrego zespołu, co niektórzy wytykali mu od samego początku.

czytaj więcej
Samba czy tango?

Choć zespoły z Ameryki Południowej radzą sobie w tym Mundialu znakomicie, to jednak Argentyna i Brazylia są ciągle postrzegane jako te, które najbardziej zawodzą. Ma to oczywiście związek z ich reputacją i prestiżem, ale rzeczywiście gra tych zespołów nie zachwyca. Obydwa mają jednak wybitnych liderów.

czytaj więcej
Mundial niczym eliminacje CONMEBOL

Cztery zespoły z Ameryki Południowej, w tym gospodarze, solidarnie wygrały swoje mecze. Zawiodły Urugwaj i Ekwador. Po zerknięciu w tabelę eliminacji nie może to dziwić - te dwa zespoły zajęły ostatnie miejsca premiowane awansem lub barażem.

czytaj więcej
I nastała cisza…

To musiało być doprawdy surrealistyczne doznanie – siedzieć na stadionie wypełnionym po brzegi dwustoma tysiącami ludzi i nie usłyszeć choćby jednego słowa. Jedenaście minut nieprawdopodobnej, nieprzyjemnej dla uszu ciszy wśród tłumu niewidzących świata poza futbolem fanatyków. Jedenaście minut niczym scena z życia, która na zawsze je odmienia. Mecz, który po 64 latach wciąż tkwi w świadomości milionów, kołacze z tyłu głowy i nie daje spokoju.

czytaj więcej
Masażysta ratuje swój zespół

Nie chodzi jednak o zdrowie piłkarzy, ale o... bramkę. Brazylia to kraj szalejący z powodu piłki nożnej. I ten nastrój, połączony z napiętą sytuacją na boisku, udzielił się masażyście zespołu Aparecidence.

czytaj więcej
Brazylia muruje bramkę

Futbol ciągle się rozwija, a piłkarze wpadają na nowe pomysły - oto jeden z nich.

czytaj więcej
facebook