Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Atletico Madryt

Znaleziono 30 artykułów pasujących do tego tagu.

Oczekiwanie

Początek sezonu to czas, gdy trenerzy wprowadzają, szukają i czekają – nowych zawodników, optymalnego zestawienia, aż bohaterowie finałów mistrzostw świata osiągną wymaganą dyspozycję fizyczną. Miniony tydzień był pełen eksperymentów. Zaskoczył Guardiola. Próbował Ancelotti. Sprawdzał Simeone. Oczekiwali Wenger i van Gaal. Debiutował Luis Enrique. Każdy z różnym skutkiem. I wynikami.

czytaj więcej
Kto wygrał LM dla Realu? Modrić, di Maria, zmiany

W finale Ligi Mistrzów szkoleniowcy obydwu drużyn popełnili błędy w zestawieniu zespołów. Jeden z nich musiał dokonać zmiany niemal od razu, ale nie zmieniło to obrazu spotkania. Drugi czekał ze zmianami 60 minut, ale były one istotne dla dalszego przebiegu meczu.

czytaj więcej
Liga jak szkocka

Jeszcze w maju 2011 roku ówczesny prezes Sevilli José María del Nido grzmiał że liga hiszpańska przypomina szkocką, bo liczą się w niej ledwie dwie ekipy, podczas gdy pozostała osiemnastka stanowi ledwie żałosne tło dla poczynań największych. 3 lata później Florentino Pérez myśli sobie - liga hiszpańska przypomina szkocką. Mocna jak wyspiarski trunek i też może przyprawić o ból głowy.

czytaj więcej
Dlaczego kibicujemy Atletico i Liverpoolowi?

Kluby, które jeszcze niedawno były synonimami spektakularnych porażek podnoszą głowę i zmierzają po największe laury w krajowej piłce. Co się stało, że tak nagle te drużyny wyrosły na faworytów wśród neutralnych kibiców? Przyczyna leży w głowach. Naszych i zawodników.

czytaj więcej
Atletico się potyka

Kiedy Atletico zluzowało na fotelu lidera zasiadającą w nim od wielu miesięcy Barcelonę, automatycznie nasiliły się głosy, że jest w stanie do samego końca walczyć o zwycięstwo w La Liga, przełamując tym samym trawiący ją od kilkunastu lat duopol. Tyle że Rojiblancos mają poważne problemy i jeśli Cholo Simeone szybko nie znajdzie na nie remedium, może okazać się, że wypowiedzenie otwartej wojny krajowym potęgom było przedwczesne. Znowu.

czytaj więcej
Pożegnanie psychologa

Luis Aragones był jednym z tych ludzi, którzy swoją ciężką pracą, swoimi sukcesami i swoim charakterem zasłużyli sobie na to, żeby stracić nazwisko. W Hiszpanii mówi się, że prawdziwą wielkość osiągnął ten, kto jest rozpoznawany tylko przez swoje imię. Chociaż nad Ebro Luisów można spotkać na każdym kroku, to Luisem jedynym, tym, który nie potrzebuje nazwiska, pozostanie Aragones.

czytaj więcej
Turecki mistrz argentyńskiego tanga

Sobotnie spotkanie Atletico z Barceloną spotkało się z mieszanymi reakcjami: jedni uznali je za świetny mecz, inni zaś śmiertelnie się wynudzili. Większość jednak zgodziła się co do tego, że bohaterem zmagań był Arda Turan.

czytaj więcej
facebook