Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Andrea Pirlo

Znaleziono 5 artykułów pasujących do tego tagu.

21 mgnień fazy grupowej

W poszukiwaniu największego polskiego akcentu, czyli subiektywne - no, bardzo subiektywne, trzeba to wyraźnie podkreślić - podsumowanie fazy grupowej mundialu.

czytaj więcej
Prandelli, selekcjoner idealny

Włosi w kolejnym turnieju pracują na obalenie stereotypu, że grają defensywnie, brzydko i brutalnie. Pewnie znowu się nie uda, walka z takimi kliszami jest skazana na niepowodzenie, choć mecz z Anglią był jeszcze jednym krokiem we właściwym kierunku. Italia była zupełnym przeciwieństwem drużyny ze stereotypu – aktywna, efektowna, odważnie prąca do goli. Osobnym przeżyciem było oglądanie Andrei Pirlo, który wyrasta ponad całe to piłkarskie towarzystwo. Nie ma drugiego takiego wirtuoza. Nie musi nawet dotykać piłki, żeby zachwycać ruchami, mądrością i pomysłem. Czysta przyjemność.

czytaj więcej
Jak zdobyć mistrzostwa?

Piłka nożna to prosta gra, na boisku biega 22 facetów, a kto strzeli więcej bramek, ten wygrywa. A kto wygrywa na końcu? Nie zawsze są to Niemcy, może będą to ci, którzy mają swój pomysł na granie?

czytaj więcej
Rok przed mundialem: Włochy

Kontuzje, zmiany w składzie, niewykorzystane sytuacje. A Włosi i tak wywalczyli medal Pucharu Konfederacji. Na jakim etapie budowy jest ta drużyna?

czytaj więcej
Perfidia futbolu (10)

Futbol zapadł w letni sen. Ale ten sen jest jak lawa, z zewnątrz twarde i suche, w środku zaś jest potwornie gorąco od otwierającego się okienka transferowego i słonecznej Brazylii, gdzie najlepsze ekipy swoich kontynentów walczą o Puchar Konfederacji.

czytaj więcej
facebook