Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły redaktora: Tobiasz Pinczewski

Ilość artykułów: 30

Cosmosu długa droga do gwiazd

Gol Tomasza Zahorskiego nie wystarczył. New York Cosmos pokonali San Antonio Scorpions i zapewnili sobie mistrzostwo rundy jesiennej North American Soccer League. Taki wynik to z pewnością nie jest niespodzianką - ekipa Giovanniego Savarese to najsilniejsza kadrowo drużyna w lidze.

czytaj więcej
Bramka, której nie było

Jedna z najlepszych lig na świecie opracowała nowe zasady. Od dzisiejszego wieczoru bramkę można zdobyć również poprzez trafienie w boczną siatkę.

czytaj więcej
Ameryka spełnia meksykański sen

W większości hollywoodzkich filmów katastroficznych koniec świata rozpoczyna się w Ameryce i jedynymi osobami, którą są w stanie ocalić świat przed zagładą, okazują się dzielni obywatele tego kraju. Wczorajszej nocy filmowa fikcja zamieniła się w rzeczywistość, przynajmniej dla Meksykanów, których przez piłkarską katastrofą ocalili bohatersko najwięksi rywale.

czytaj więcej
Meksyk z nożem na gardle

Tak źle Meksyk nie grał od lat. Świeżo upieczony selekcjoner Victor Manuel Vucetich jest pod ogromną presją - obejmuje reprezentację w trudnym momencie przed dwoma najważniejszymi, i jednocześnie ostatnimi meczami eliminacyjnymi.

czytaj więcej
Najbardziej wyrównana liga świata?

Obrońca tytułu wygrywa mecz pięcioma bramkami, by trzy dni później przegrać z kretesem z jedną z najgorszych drużyn w lidze. To nie jest streszczenie sytuacji klubu w Football Managerze, ale przypadek jednego z klubów Major League Soccer. To sprawia, że kibice za Oceanem muszą przyzwyczaić się do częstszych palpitacji serca - sytuacja w tabeli tamtejszej ligi robi się coraz bardziej gorąca.

czytaj więcej
Dempsey odnaleziony w Seattle

Rekordowe 9 milionów dolarów musieli wyłożyć "Rave Greens", by pozyskać Clinta Dempseya. Najlepszy piłkarz eksportowy Amerykanów wraca po prawie siedmiu latach do rodzimej ligi, co traktuje się jako największy szok w Major League Soccer w ostatnich latach.

czytaj więcej
Beckham zbuduje imperium?

Mimo zakończenia kariery piłkarskiej jego misja za Oceanem dopiero się rozpoczyna. Wiele wskazuje na to, że zgodnie z przewidywaniami Major League Soccer spróbuje "wycisnąć" Anglika jak cytrynę i wykorzystać jego popularność do zbudowania klubu w Miami.

czytaj więcej
Chińscy emeryci w formie

Już bez Nicolasa Anelki i Didiera Drogby, ale z kilkunastoma zawodnikami znanymi z europejskich boisk chińska Super Liga próbuje budować swój prestiż. Dla niektórych to udana emerytura pod względem finansowym, dla innych próba reaktywacji kariery.

czytaj więcej
Staruszek ze świetnym uderzeniem

Może i broda urosła, może i pojawiły się siwe włosy na skroni - niektórym to nie przeszkadza. Słynny Francuz nadal w świetnej formie.

czytaj więcej
Ancelotti zapomniał języka

Zasada numer 1 brzmi: nie zadawaj pytań po angielsku trenerowi, który właśnie został zatrudniony w hiszpańskim klubie.

czytaj więcej
facebook