Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły redaktora: Piotrek Dyga

Ilość artykułów: 27

Dlaczego Real sprzedał Di Marię?

Transfer Argentyńczyka jest dziwny. Z Madrytu odchodzi piłkarz ważny, odchodzi nie wypchnięty przez zarząd, ale na własną, wielokrotnie wystosowaną prośbę. Odchodzi za astronomiczną kwotę.

czytaj więcej
Ostatni test Gerarda Pique?

Sposób, w jaki Luis Enrique zabiera się do wzmacniania linii obrony Barcelony, sugeruje, że w wizji Asturyjczyka liderem defensywy jest Gerard Pique. Patrząc z perspektywy ostatnich lat, jest to decyzja odważna i bardzo ryzykowna.

czytaj więcej
Mały Seedorf

Gdy Isco przychodził latem do Realu Madryt, z pewnością spodziewał się raczej zażartej walki z Mesutem Özilem o pozycję podstawowej dziesiątki niż żmudnego procesu uczenia się gry na zupełnie nowej pozycji.

czytaj więcej
Futbolowe samobójstwo

Trzymanie się własnego stylu, budowanie unikalnej tożsamości bez oglądania się na innych to piękna koncepcja. Piękna, ale bardzo trudna do zrealizowania. Wie coś o tym trener Rayo Vallecano.

czytaj więcej
Jese: nowy gatunek

Niesamowicie szybko płynie czas. Zdawałoby się, że ledwie chwilę temu zachwycaliśmy się debiutem i rozwojem Cristiano Ronaldo, a już w futbolu pojawiają się zawodnicy zdeterminowani, by swoją karierę i piłkarską charakterystykę kształtować tak samo jak Portugalczyk.

czytaj więcej
Xavi – najsłabsze ogniwo?

W ostatnich miesiącach dyspozycja katalońskiego rozgrywającego nie napawa optymizmem. Pytania o teraźniejszość i przyszłość wicekapitana Barcelony piętrzą się z każdym dniem.

czytaj więcej
Pożegnanie psychologa

Luis Aragones był jednym z tych ludzi, którzy swoją ciężką pracą, swoimi sukcesami i swoim charakterem zasłużyli sobie na to, żeby stracić nazwisko. W Hiszpanii mówi się, że prawdziwą wielkość osiągnął ten, kto jest rozpoznawany tylko przez swoje imię. Chociaż nad Ebro Luisów można spotkać na każdym kroku, to Luisem jedynym, tym, który nie potrzebuje nazwiska, pozostanie Aragones.

czytaj więcej
Modrić wszechmogący

Gdy Real Madryt wydawał na chorwackiego pomocnika ponad 40 milionów euro, wydawało się, że słynący z rozrzutności Florentino Perez kupił sobie kolejną przepłaconą zabawkę. Teraz, półtora roku później, Luka jawi się jako transfer wybitnie okazyjny.

czytaj więcej
Rok Bestii

Barcelona zdobyła mistrzostwo, Real Madryt najmocniej wstrząsnął rynkiem transferowym, ale to ciche i skupione na sobie Atletico było bezdyskusyjnie najważniejszą drużyną w Hiszpanii w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Rok 2013 był rokiem Bestii.

czytaj więcej
W szponach dyrektorów sportowych

Ostatnie miesiące pokazały, że hiszpańskie kluby mają naprawdę spory problem z porządkowaniem wewnętrznej hierarchii. Dyrektorzy sportowi drużyn La Liga mają coraz większą władzę i coraz chętniej z niej korzystają.

czytaj więcej
facebook