Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły redaktora: Marcin Serocki

Ilość artykułów: 117

Rywalizacja czy symbioza?

Wielu z nas toczy wojny o to, która z dwóch największych lig powinna nosić miano tej największej. Entuzjazmu związanego z tą dyskusją nie podzielają kluby zrzeszone w obu rozgrywkach, które zamiast walczyć, współpracują.

czytaj więcej
Gdzie diabeł nie może, tam Polaka pośle

W popularnych wieki temu żartach o Polaku, Rusku, Niemcu i diable to właśnie Polak był zazwyczaj tym, który swą pomysłowością zaskakiwał wysłannika piekieł. W zasadę tę zdają się wierzyć właściciele hiszpańskich klubów, po raz drugi w obliczu poważnego osłabienia kadry sięgając po piłkarza z polskim paszportem.

czytaj więcej
Liga jak szkocka

Jeszcze w maju 2011 roku ówczesny prezes Sevilli José María del Nido grzmiał że liga hiszpańska przypomina szkocką, bo liczą się w niej ledwie dwie ekipy, podczas gdy pozostała osiemnastka stanowi ledwie żałosne tło dla poczynań największych. 3 lata później Florentino Pérez myśli sobie - liga hiszpańska przypomina szkocką. Mocna jak wyspiarski trunek i też może przyprawić o ból głowy.

czytaj więcej
Carlo Ancelotti czuje bluesa

Katalońskie instrumenty zaczęły z siebie wydawać dźwięki czyste niczym szczegóły transferu Neymara. Nad rzeką Manzanares pieśń przypominającego południowoamerykańskiego dilera trenera i jego niesfornych kamratów coraz bardziej przypomina żałosne jęki pogrążonych w delirium ludzi. I tylko na Santiago Bernabeu, dzięki wprawionemu dyrygentowi, wszystko gra jak należy.

czytaj więcej
Szczęśliwy los Valencii?

Dziś w Valencii, jak w większości polskich domów, post, ale za sprawą azjatyckiego inwestora na horyzoncie zamajaczyły już czasy hedonizmu i rozpusty. Czy sen o odbudowaniu potęgi wreszcie stanie się jawą?

czytaj więcej
Messi znowu strzela

Koniec z szerokimi uśmiechami, klepaniem po plecach i okrągłymi zdaniami. Lionel Messi, choć nie wrócił jeszcze na boisko, już strzela jak za najlepszych czasów. Na razie tylko w eterze, ale kto wie czy jego słowa nie uderzają w zainteresowanych lepiej niż niejeden hat-trick. Messi po prostu mówi jak jest.

czytaj więcej
Kapitan z wozu, Królewskim lżej

Jacek Gmoch złapał się za głowę i zaszył w Grecji. Antoni Piechniczek nerwowo poruszył się na fotelu przy kominku w swym domku w Wiśle. Jerzy Engel wyrzucił mazaki. Marcelo Bielsa oszalał do końca, a Andrzej Gomołysek zamknął taktycznie.net. 3-4-3? 4-4-2? 3-3-3-1? 4-2-3-1? Nic z tych rzeczy. Najlepiej gra się w osłabieniu.

czytaj więcej
facebook