Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły redaktora: Dawid Jankowiak

Ilość artykułów: 219

Czy reprezentacja Nawałki ma styl?

Po udanych jesiennych meczach w mediach powszechne są głosy zachwytu nad grą Polski w eliminacjach - i bardzo dobrze. Pojawia się też trochę głosów krytycznych i studzących rozgrzane głowy żurnalistów - też dobrze. Są jednak osoby, które pytają czy wręcz sugerują: czy reprezentacja Nawałki ma styl? A może trafił dobrze z formą piłkarzy, a grunt pod sukcesy przygotował mu Fornalik?

czytaj więcej
Między Mączyńskim a Lewandowskim

Po czterech meczech bez porażki reprezentacja Polski prowadzi w grupie D eliminacji EURO 2016, a wczoraj pokonała na wyjeździe Gruzję. Emocji było przy tym co nie miara, bo też i gra w pierwszej połowie budziła spore obawy. Ostatecznie skończyło się dobrze, natomiast warto przypomnieć, co w trakcie meczu zawodziło i nad czym zespół Nawałki musi jeszcze popracować.

czytaj więcej
Jak Polacy Niemców przechytrzyli

W dzisiejszym meczu ze Szkocją niewątpliwie oczekujemy tego, że zespół Adama Nawałki pokaże tę samą nieustępliwośc i serce do gry, ale też umiejętności, zarówno indywidualne, jak i kolektywne. Choć z Niemcami wygraliśmy dzięki sporej dozie szczęścia, to jednak temu szczęściu też pomogliśmy. Pomimo dużej ilości błędów można wyciągnąć z tego spotkania momenty bardzo dobre, które powinniśmy też zobaczyć dzisiejszego wieczora.

czytaj więcej
Poprawki Nawałki w ostatniej chwili

Przed najbardziej prestiżowym spotkaniem tych eliminacji Adam Nawałka wykonuje desperackie kroki. W związku z tym można dyskutować: są one konieczne, bo tak ciężko znaleźć reprezentantów grających na niezłym poziomie przez dłuższy czas, czy też dlatego, że poczyniono błędy na wcześniejszych etapach przygotowań? Jakikolwiek będzie wynik meczu, w dwóch nadchodzących meczach musi się narodzić grupa, która będzie w stanie wziąć na siebie pewną odpowiedzialność, w przeciwnym razie nie zagramy na Euro 2016.

czytaj więcej
Nieprzerwana passa Legii

Szóste z rzędu zwycięstwo w europejskich pucharach Henninga Berga i do tego już 442 minuty bez straconej bramki. Biorąc pod uwagę, że wczoraj Legia grała słabo, to wynik jest imponujący. A wynika to głównie z paru żelaznych zasad wprowadzonych i realizowanych przez Norwega.

czytaj więcej
Żądajmy pracy u podstaw, nie wyników

Gdy wreszcie piłkarze i sztab trenerski stanęli na wysokości zadania w eliminacjach do Ligi Mistrzów, zawiodła administracja. Warszawcy kibice Legii z pewnością są wściekli, sporo polskich kibiców rozżalonych... ale nie spuszczajmy z oczu celów długofalowych, co jest tak charakterystyczne dla naszego narodu. I nie zapominajmy o Ruchu Chorzów.

czytaj więcej
Norweska solidność wygrywa z norweską nijakością

Jeszcze tydzień temu mówiło się, że Henning Berg gra o posadę. Pojawiały się pytania: a co, jeśli odpadnie w II rundzie eliminacji LM? Ta typowo polska skłonność do dramatyzowania musi dziwić trenera Legii, ale pewnie już zdaje sobie sprawę, że w Polsce Liga Mistrzów jest czymś w rodzaju Świętego Graala. Legia zrobiła ku niej kolejny krok.

czytaj więcej
Oczekiwanie na norweski dryl

Legia musi dziś wygrać rewanż z St. Patrick's Athletic, by spotkać się w III rundzie z Celtikiem Glasgow. Niektórzy naprawiacze polskiej piłki już głoszą tezy, że w razie niepowodzenia należy pożegnać się z Bergiem. Ich prawo. Inni przekonują, że nie widzieli dobrego meczu Legii, nie podając argumentów, lub też twierdzą, że Legia obecnie nie ma stylu (z niedopowiedzianą opinią, że miała go za Urbana). A co może zrobić Mr Berg?

czytaj więcej
Berg pod ścianą, Piast celuje w gwiazdę

Pierwsza kolejka Ekstraklasy nie obfitowała w wiekopomne wydarzenia, ale nie brakowało takich, które skalą zaskoczenia dorównywały występowi Kostaryki w ćwierćfinale Mundialu. Hatrick Vojo Ubiparipa zdecydowanie się do nich zalicza.

czytaj więcej
Mundial mało romantyczny

Tegoroczne mistrzostwa świata zakończyły się bez wielu romantycznych historii, choć poziom był bardzo wyrównany i sporo pozytywnych historii zapamiętają kibice małych zespołów. Ostatecznie jednak to obiektywnie najlepszy zespół został mistrzem, a co istotniejsze - ponownie zespół, który to mistrzostwo już zdobywał i to trzykrotnie.

czytaj więcej
facebook