Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły redaktora: Marcin Wierciński

Ilość artykułów: 91

Prezes Boniek przeciw normalności

Gdy Zbigniew Boniek wygrywał wybory na prezesa PZPN, byłem pełen entuzjazmu. Na tle półanalfabetów tęskniących za czasami octu i ziemniaka, na tle bufoniastych posłów partii rządzącej, atakujących swoich przeciwników bez składu i ładu, były piłkarz Juventusu prezentował się naprawdę dobrze.

czytaj więcej
6 meczów, których nie zapomną kanclerze i królowa

W historii, nie tylko piłkarskiej, antagonizm angielsko-niemiecki należy do jednego z tradycyjnych, najbardziej trwałych w dziejach. Rywalizacja kolonialna i gospodarcza w XIX i XX wieku, dwie wojny światowe, kompletnie inne podejście do spraw kontynentalnych po nich – wszystko to sprawia, że Anglicy (generalnie) nie lubią Niemców, a Niemcy (generalnie) Anglików.

czytaj więcej
Ale Meksyk w tym Meksyku

Nie tylko polska reprezentacja zmaga się z problemem niespełnionych oczekiwań. Na drugim końcu świata, w Meksyku, selekcjoner problem ma jeszcze większy. A końca kłopotów nie widać.

czytaj więcej
Nawałka - wizjoner czy Smuda II?

W kaplicy Contarellich w kościele San Luigi dei Francesi, jednej z pereł baroku włoskiego, znajduje się obraz mistrza tamtej epoki – Carravagia. Było to pierwsze poważne zlecenie artysty.

czytaj więcej
Gdzie dwóch się bije, tam… Wrocław?

W ostatnim czasie nie ma chyba bardziej groteskowego klubu niż Śląsk Wrocław. Mistrz Polski sprzed dwóch lat śrubuje kolejne rekordy – największej klapy finansowej, najniższej frekwencji, największej pomocy od miasta… teraz doszła do tego jeszcze najgorsza dyscyplina.

czytaj więcej
Smutny jak piłkarz?

Piłkarz zarabia więcej niż przeciętny pracownik, zazwyczaj potrafiąc znacznie mniej. Być może stąd wśród kibiców i dziennikarzy pojawia się niekiedy pokusa, by od zawodnika wymagać zachowań, których nie wymagaliby od przedstawicieli innych profesji.

czytaj więcej
Złodziej okrada Elche, Barcelona bije na alarm

W Hiszpanii wrze. Wczorajszy mecz Elche - Real stał na miernym poziomie; emocji było tyle, co kot napłakał. Ale gdy w 91 minucie spotkania gospodarze wyrównali, zaczęło się robić gorąco.

czytaj więcej
Zagubiony David Moyes?

Gdy David Moyes zostawał menedżerem Manchesteru United, w zasadzie nikt nie wątpił, że jest to słuszna decyzja włodarzy klubu. Liczba podobieństw do wielkiego poprzednika była uderzająca, a i giełda, tak ważna dla właścicieli, przyjęła tę decyzję dość dobrze.

czytaj więcej
facebook