Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły redaktora: Wojciech Falenta

Ilość artykułów: 133

"11" hipstera

Projekt Krótka Piłka stworzyli pasjonaci. Od samego początku staraliśmy się prowadzić nasz portal - nazwa robocza: "Scorer" - po swojemu. Bez pogoni za newsem, kontrowersją i sensacją. Z komentarzem i analizą. Z odrębnym punktem widzenia. Z ukrytym dnem. Dotarliśmy do stosunkowo nielicznej, ale - w naszych oczach - jakościowej grupy czytelników. Doczekaliśmy się dumnego przydomka piłkarskich hipsterów. Uważamy, że osiągnęliśmy sukces. Dziś zamykamy ten rozdział - po swojemu.

czytaj więcej
Do poprawy

Reprezentacja Polski zachowała pozycję lidera w tabeli eliminacyjnej grupy. Podczas gdy gol Shane'a Longa pozbawił kadrę Adama Nawałki trzypunktowej przewagi w rywalizacji o awans na finały mistrzostw Europy, utracone prowadzenie w doliczonym czasie gry spotkania w Dublinie powinno stonować niesamowity entuzjazm towarzyszący biało-czerwonym po poprzednich meczach. A na półmetku eliminacji wiele jest jeszcze do poprawienia.

czytaj więcej
Fabiański: Swansea to więcej niż klub

Łukasz Fabiański po raz pierwszy w swojej karierze regularnie występuje na poziomie Premier League. Swansea City, do którego reprezentant Polski przeszedł latem ubiegłego roku, notuje imponujący sezon w angielskiej elicie. Sam Fabiański należy do grona najlepszych bramkarzy bieżących rozgrywek Premier League. Czy 29-latek powinien znaleźć się w wyjściowej jedenastce kadry Adama Nawałki na najbliższy mecz eliminacji mistrzostw Europy przeciwko Irlandii?

czytaj więcej
Zerwany model

Odrabiając dwie bramki straty i remisując na Turf Moor, West Bromwich Albion przynajmniej na kilka dni oddaliło od siebie bezpośrednie sąsiedztwo strefy spadkowej w tabeli Premier League. Pod wodzą Tony'ego Pulisa klub z The Hawthorns notuje na razie nieznaczną poprawę wyników. Zatrudnienie byłego menedżera Stoke City i Crystal Palace ciągle pozostawia jednak więcej pytań niż odpowiedzi.

czytaj więcej
Konwent Football Academy

W dniach od 16 do 18 stycznia bieżącego roku w Serocku koło Warszawy odbył się IV Ogólnopolski Konwent Football Academy. Wzięło w nim udział 170 trenerów, menedżerów, pracowników i współpracowników elitarnej sieci szkółek z różnych części naszego kraju oraz Wielkiej Brytanii. Portal "Krótka Piłka" był obecny na wydarzeniu.

czytaj więcej
Deloitte: w pigułce

Finansowy wzrost światowej piłki nożnej, podwójna décima Realu Madryt, dominacja klubów Premier League, istota przychodów transmisyjnych i komercyjnych, kwestia zrównoważenia struktury wpływów - 18. edycja rankingu Football Money League przygotowanego przez Grupę Biznesu w Sporcie firmy Deloitte i klasyfikującego najwięcej zarabiające kluby piłkarskie na świecie w pigułce.

czytaj więcej
#2014

Minione 12 miesięcy było pierwszym i zarazem prawdopodobnie ostatnim, pełnym rokiem działalności tego portalu. Wierzymy, że przy niewielkich nakładach finansowych udało nam się wnieść na rynek coś nowego. Pokazaliśmy, że o piłce nożnej można pisać inaczej: ciekawiej, lepiej. Informacja o spodziewanym zamknięciu serwisu spotkała się wśród Was, czytelnicy, z rozczarowaniem oraz nie po raz pierwszy wyrażonym poparciem dla idei, która od początku nam przyświecała. Serdecznie dziękujemy, nie kryjąc wzruszenia i satysfakcji. Strony na razie jeszcze nie zamykamy. Od czasu do czasu ciągle będą pojawiać się tutaj nowe treści. Najpierw pora zamknąć jednak rok 2014. Tym bardziej, że trochę fajnych rzeczy udało nam się przez ten czas zrobić.

czytaj więcej
Pora zabrać się za grę...

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, szczodrości i łagodności. Codzienne problemy zostają odsunięte na bok. Życie staje się na chwilę łatwiejsze. Nawet w najbardziej potwornych okolicznościach. Równo sto lat temu, 25 grudnia 1914 roku, na froncie Wielkiej Wojny brytyjscy i niemieccy żołnierze zawiesili broń. Wyszli z okopów, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i obdarować się prezentami. Zagrali też w piłkę nożną. Piękną grę.

czytaj więcej
Na King Power

Rok 2014 okazał się dla naszego portalu czasem trudnym. Zupełnie jak w piłce nożnej. Po zaskakująco imponującym początku sezonu - poprzednich dwunastu miesiącach - przekonaliśmy się, że zwyczajnie nie posiadamy zasobów, aby nawiązać długofalową rywalizację z większymi i znacznie lepiej zakorzenionymi graczami na rynku. Zapytajcie Ronalda Koemana, a za kilka tygodni Sama Allardyce'a. Wszystko wskazuje na to, że zamknięcie tego portalu jest kwestią czasu. Póki co - jako że ciągle jest Was, naszych czytelników, więcej, niż byśmy się tego spodziewali - chcemy się jednak z Wami podzielić swoimi doświadczeniami z mijającego roku. Doświadczeniami, które zawdzięczamy również Wam i pracy na rzecz tego portalu. Jak zawsze, w innej formie niż zrobią to mainstreamowe media. Dziś insight z życia klubowego dziennikarza na poziomie Premier League.

czytaj więcej
Koło fortuny

Osiem zwycięstw, 22 strzelone gole i sześć czystych kont w dziewięciu meczach. Następnie? Remis i cztery kolejne porażki z dwoma zdobytymi bramkami i ani jednym spotkaniem na zero z tyłu. Jak to możliwe? Wyłączając (w tym sezonie) Chelsea i Manchester City, w Premier League fortuna kołem się toczy. Wystarczy spojrzeć na Southampton. Niedawna rewelacja rozgrywek znowu stała się jednym z wielu.

czytaj więcej
facebook