Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły redaktora: Michał Zachodny

Ilość artykułów: 103

Ta ostatnia kolacja

Jeśli ostatnia ich wspólna kolacja była pełna uprzejmości i wymian fachowych opinii na temat futbolu, to następnym razem Arsene Wenger i Jose Mourinho będą jedli w pełnej stresu ciszy. Do pierwszej zgryźliwości oczywiście.

czytaj więcej
Odzyskany pierwiastek szaleństwa Fergusona

Chociaż ostatnio był to najgorzej utrzymywany w tajemnicy sekret angielskiego futbolu, zakontraktowanie Louisa van Gaala w Manchesterze United wciąż wydaje się niemałą sensacją. Sam fakt, że w niecały rok po ostatnim meczu pod wodzą sir Aleksa Fergusona nastąpił odwrót od jego wyboru następcy skłania do refleksji - stąd dla kibiców "Czerwonych Diabłów" pocieszający może być fakt, że szkockiego szaleńca wreszcie zastąpił jego holenderski odpowiednik.

czytaj więcej
Pierwotny strach taktyczny

Jego piłkarze wygrywają, drużyna pewnie kroczy do mistrzostwa kraju pomimo niewielkiego utrudnienia stworzonego przez reformę i podział punktów. Jeśli jednak Henning Berg podłapał już trochę języka polskiego i sprawdził, co w telewizji o jego Legii gadają to uśmiech na jego twarzy nie zagości - prędzej wyraz zdziwienia.

czytaj więcej
Futbol odrzucił spadek po Beckhamie

Wystarczył rok bez Davida Beckhama na światowej scenie futbolu, a robota, którą się parał przez całą swoją karierę przechodzi nadzwyczajny kryzys. Nie, nie chodzi o zmienianie fryzur, pokazywanie się na salonach czy reklamowanie gaci - to przecież dośrodkowania zawsze były jego największym talentem.

czytaj więcej
Luke Shaw - skarb czy wymówka Anglii?

Można by sądzić, że Luke Shaw - 18-letni lewy obrońca świętujący właśnie bardzo udany, pełny sezon w Premier League - szybciej stanie się gwiazdą niż problemem angielskiego futbolu. Tymczasem na Wyspach wciąż nie do końca wiedzą, co z tym talentem zrobić - schować go w cieniu bardziej doświadczonych piłkarzy, czy może już z dumą prezentować w świetle jupiterów.

czytaj więcej
Raport MLS - Nowy Jork na bogato?

Major League Soccer to liga bez spadków i awansów, która działa na podobnych zasadach, co inne ligi sportowe w USA - kluby są franczyzami ligi, zarządzanymi na poziomie centralnym. Żeby stworzyć klub do gry w MLS, trzeba zapłacić lidze odpowiednią sumę i... w sumie tyle. Oczywiście, liga ma swoje osobne wymagania, ale w gruncie rzeczy działa to na podobnej zasadzie co zakup franczyzy McDonald's lub Starbucksa. Inwestujemy odpowiednie pieniądze i działamy. Tak też zrobił Manchester City, wywołując przy tym burzę w amerykańskim środowisku piłkarskim.

czytaj więcej
Jak rozwiązać taki problem?

To był prawdziwy występ piłkarza renesansu - rozbijał akcje, rozprowadzał piłkę, szukał dryblingu, włączał się do ataków, blokował strzały. Problem w tym, że we wtorkowy wieczór na Old Trafford wszystko to Marouane Fellaini robił nie dla swojego zespołu.

czytaj więcej
Magia pucharu w rękach prezesa

W Anglii mówi się o magii ich rozgrywek pucharowych, ale w Polsce wyzwanie pojdęte przez Związek jest dużo trudniejsze. "Turniej Tysiąca Drużyn" był już przecież tak zaniedbany, że niewiele brakowało, by poprzednie władze po prostu zamiotły ten problem pod dywan w gabinecie prezesa, schowały trofeum za wazonami na najwyższej półce i uznały, że nikt za Pucharem Polski płakać nie będzie.

czytaj więcej
Wszystkie kompromisy Moyesa

Tak wiele powstało artykułów, tak wiele zadano pytań i tak niewiele dobrego o nim powiedziano - i chociaż w ostatnich tygodniach z kilku powodów Davida Moyesa jest po prostu mniej w mediach, tak powrót na Goodison Park jest kolejnym przystankiem, którego Szkot wolałby uniknąć. Ze smutkiem w głosie mówił na przedmeczowej konferencji, że nie oczekuje gorącego przywitania od kibiców, którzy w ostatniej dekadzie nie szczędzili mu braw i pochwał.

czytaj więcej
Wszystkie Misie polskiej piłki

Nigdy tak niewiele w filmie kompletnie niezwiązanym z futbolem nie mówiło tak wiele o polskim futbolu właśnie. Dlaczego? Śpieszymy z wytłumaczeniem.

czytaj więcej
facebook