Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły redaktora: Radosław Patkowski

Ilość artykułów: 37

Skąpstwo nowego dyrektora

Nierówna forma w sparingach i równie chwiejne nastroje piłkarzy. W dodatku ludzie zarządzający klubem skąpiący pieniędzy na transfery, tym samym stawiający duży znak zapytania przed oczekiwaniami na najbliższy sezon. Tak wygląda sytuacja w Hamburgu na niecały tydzień przed startem nowej kampanii Bundesligi.

czytaj więcej
Ucieczka za lepszym życiem

Kuba kojarzy nam się z cygarami, samochodami yank tanks oraz oczywiście klanem rodziny Castro. Jest to republika socjalistyczna, której mieszkańcy żyją w ubóstwie, a słowo perspektywy czy lepsze jutro można wykreślić z ich słownika. Dlatego więc nie będzie to nic nadzwyczajnego, gdy reprezentacja Kuby z turnieju Gold Cup w USA nie wyjedzie w komplecie.

czytaj więcej
Witamy w fanklubie: AC Milan

Swoją drużynę można dopingować sprzed telewizora, ukrywając przed rodziną i znajomymi klubowe koszulki, szaliki oraz inne relikwie. Można też inaczej - w Polsce działają całkiem prężne zrzeszenia kibiców, organizujące wyjazdy na mecze czy zloty fanowskie. W naszym cyklu przybliżamy niektóre z nich, tym razem naszym rozmówcą jest Roman Sidorowicz, prezes Milan Club Polonia.

czytaj więcej
Przyszłość z Kataru

Nikogo nie powinno już dziwić, że z krajów azjatyckich, kosztem nawet Japonii czy Korei Południowej, częściej będziemy widywać w globalnych imprezach Uzbekistan, Iran czy Jordan. Poziom na tym kontynencie bardzo się wyrównał. Duża w tym rola nie tylko petrodolarów, ale również promocji piłki za sprawą choćby gwiazd sportu, np. Lionela Messiego.

czytaj więcej
Witamy w fanklubie: Arsenal F.C.

Swoją drużynę można dopingować sprzed telewizora, ukrywając przed rodziną i znajomymi klubowe koszulki, szaliki oraz inne relikwie. Można też inaczej - w Polsce działają całkiem prężne zrzeszenia kibiców, organizujące wyjazdy na mecze czy zloty fanowskie. W naszym cyklu przybliżamy niektóre z nich, tym razem naszym rozmówcą będzie Arkadiusz Pietraś, prezes stowarzyszenia Kibiców Arsenal Poland.

czytaj więcej
Szukając nadziei

Wiesz, że zbliżasz się do końca kariery. Patrzysz na pamiątki, wycinki z gazet i robi ci się niedobrze. Nie obchodzi cię nawet rodzina - dochodzisz do momentu, że nawet to, co było twoim chlebem powszednim, staje się przekleństwem.

czytaj więcej
Barcelona łata dziury

Zapowiada się wyjątkowe okno transferowe dla FC Barcelony. Po hitowym transferze Neymara w klubie nie próżnują i już szykują kolejne wzmocnienia. Victor Valdés odejdzie z Barcy w tym lub przyszłym roku. Na miejsce Hiszpana zostanie ściągnięty nie jeden, a dwóch bramkarzy! Również obrona musi zostać załatana. Ktoś jednak może na tym ucierpieć...

czytaj więcej
Barca traci fragment DNA

Gdyby Xavi czy Iniesta ogłosił, że chce odejść z Barcelony, taka informacja wywołałaby prawdziwe poruszenie. A gdyby klub miał opuścić zawodnik młodszy i bardziej perspektywiczny? Taką burzę można by porównać np. do tego, gdyby nagle Hugh Hefner ogłosił, że jest homoseksualistą. W świecie piłkarskim jednak zamieszanie wisi na włosku. Thiago Alcântara ogłosił, że już nie chce grać w Barcelonie.

czytaj więcej
Witamy w fanklubie: FC Barcelona

Swoją drużynę można dopingować sprzed telewizora, ukrywając przed rodziną i znajomymi klubowe koszulki, szaliki oraz inne relikwie. Można też inaczej - w Polsce działają całkiem prężne zrzeszenia kibiców, organizujące wyjazdy na mecze czy zloty fanowskie. Postaramy się przybliżyć niektóre z nich, na początek o ruchu Barcelonismo i drużynie "Blaugrany" rozmawiamy z Mateuszem Szczepańskim z Fan Club Barca Polska.

czytaj więcej
Śmierć, futbol i... zapasy

Meksyk kojarzy nam się z krwawą walką karteli narkotykowych, fiestą i emigrantami, którzy narażają życie, aby dostać się do Stanów. W katolickim Meksyku wielką popularnością cieszą się zapasy Lucha libre. Jednak gdzieś obok tego całego galimatiasu skojarzeń znajduje się jeszcze piłka nożna.

czytaj więcej
facebook