Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.
czwartek, 6 września 2018

Włochy - Polska: zapowiedź meczu, typy bukmacherskie, kursy

Robert Lewandowski strzeli kolejnego gola w reprezentacji?
Polacy udział w rozgrywkach Ligi Narodów UEFA rozpoczną w Bolonii, mierząc się z reprezentacją Włoch. Dla Jerzego Brzęczka będzie to selekcjonerski debiut i mimo, że PZPN z prezesem Zbigniewem Bońkiem na czele zapowiedział, że w Związku imprezy tej nikt nie traktuje priorytetowo, żaden z piłkarzy z naszego obozu na murawie kłaść się nie zamierza.

Nowy trener reprezentacji narodowej zaskoczył powołaniami, ale jeszcze większe zmiany zajdą prawdopodobnie w sposobie gry "Biało-czerwonych". Większość skrzydłowych jest bez formy, w dodatku kontuzji nabawił się Maciej Makuszewski, więc wszystko wskazuje na to, że Polacy większość swoich ataków przeprowadzać będą środkiem boiska. Nie można wykluczyć taktyki z aż czterema środkowymi pomocnikami: Grzegorzem Krychowiakiem, Karolem Linettym, Piotrem Zielińskim i Mateuszem Klichem, którzy stworzą tzw. "diament". Na desancie? Logika wskazywałaby, żeby partnerem Roberta Lewandowskiego został Krzysztof Piątek, tym bardziej, że na włoskiej ziemi radzi sobie jak na razie doskonale. Największym problemem wydaje się zestawienie obrony, ale w tym już głowa Jerzego Brzęczka, żeby wyjazdowe spotkanie na trudnym terenie zakończyć z tarczą.

Mało gościnnym gospodarzem z pewnością postarają się być Włosi. Ich duma mocno ucierpiała w związku z brakiem udziału w mundialu, a Roberto Mancini ma za zadanie odmłodzić kadrę. I chociaż blok obronny wciąż mają tworzyć wiekowi stoperzy Juventusu, Chiellini i Bonucci, to opiekun Squadra Azzura rzeczywiście ma zamiar sprawdzić w warunkach bojowych kilku nowych piłkarzy, którzy błyszczą u progu sezonu Serie A. Znaków zapytania nie brakuje zresztą jeśli chodzi o wyjściowe jedenastki obu zespołów, co powinno wpłynąć jedynie na atrakcyjność tego spotkania.

Nasza reprezentacja nie grała z Włochami o stawkę od ponad 20 lat, a w eliminacjach do Mistrzostw Świata we Francji w 1998 roku zanotowaliśmy bezbramkowy remis oraz porażkę 0:3. Od tego czasu mierzyliśmy się ze Squadra Azzura dwukrotnie: w 2003 roku wygraliśmy na wyjeździe 3:1, a w 2011 ulegliśmy zespołowi z Półwyspu Apenińskiego 0:2. Jak będzie tym razem?

Bukmacherzy zdecydowanie więcej szans przyznają Włochom. Z kolei typ naszej redakcji to remis. Obie drużyny są w przebudowie i jeśli Polacy będą w stanie uporządkować swoją grę obronną, z przodu na pewno coś "wpadnie" za sprawą Lewandowskiego, Piątka, Milika lub któregoś z ich kolegów.

Liga Narodów UEFA: Włochy - Polska, piątek, 07.09.2018, godzina 20:45
Stawki bukmacherów: Włochy 1.72 / remis 3.45 / Polska 5.7 Jędrzej Kudłacz
comments powered by Disqus
facebook