Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.
środa, 19 czerwca 2013

Płotki transferowe (3)

fot. skysports.com
Wiele wskazuje na to, że swój płotek przeskoczy w końcu Paweł Wszołek. Półroczne oczekiwanie raczej nie da mu rekordu świata - ten zamierza pobić inny nasz reprezentant (choć w tym przypadku wynik trzeba będzie podzielić między niego i agenta).###
Kto? Łukasz Piątek
Dokąd? Śląsk Wrocław
Ale jak to? Prawdopodobnie u piłkarza zadziałała logika: lepsze opóźnienie w wypłatach mniejsze niż większe. Nie dziwota, że piłkarze Polonii szukają lepiej poukładanych klubów, ale na organizacji wrocławskiej też można się przejechać - najlepszym dowodem fakt, że w klubie Piątek przychodzi po Sobocie.
Donosiciel: “Gazeta Wrocławska”

###
Kto? Raul Bravo
Dokąd? Legia
Ale jak to? Lista powodów jest co najmniej tak długa, jak lista życzeń warszawskiego klubu. I równie mało sensowna.
Donosiciel: legia.com

###
Kto? Bruno Martins Indi
Dokąd? AC Milan
Ale jak to? Włosi najwyraźniej mają zbyt dużo pieniędzy do wydania. Bo tego, że Salamon nie spełnia oczekiwań, nie bierzemy przecież pod uwagę.
Donosiciel: “Algemeen Dagblad”

###
Kto? Siem de Jong
Dokąd? Borussia Mönchengladbach
Ale jak to? W Bundeslidze gra już brat piłkarza, w dodatku z Gladbach do granicy z Holandią jedzie się jakieś pół godzinki. Więc właściwie czemu nie?
Donosiciel: voetbalcentraal.nl

###
Kto? Daniel Agger
Dokąd? FC Barcelona
Ale jak to? Bo tylko transfer obrońcy może powstrzymać Vilanovę przed wystawieniem w defensywie kolejnego pomocnika lub wręcz napastnika. Co prawda Duńczyk ma wytatuowany skrót YNWA (You’ll never walk alone), ale może da się to jakoś przerobić na MTAC (More than a Club)?
Donosiciel: sport.es

###
Kto? Adam Pazio
Dokąd? Lechia Gdańsk
Ale jak to? W Gdańsku stawiają na młodzież i dobrze karmią (choć przypadek Pawła Buzały zwłaszcza drugiej części tej reguły nie potwierdza).
Donosiciel: lechia.pl

###
Kto? Łukasz Skorupski
Dokąd? TSG 1899 Hoffenheim
Ale jak to? Skorupski podobno dusi się na Górnym Śląsku. I rzeczywiście - jeszcze w zeszłym roku gloszabrza.pl alarmował o przekroczeniu normy pyłów w powietrzu o... 600%!
Donosiciel: “Przegląd Sportowy”

###
Kto? Nicklas Bendtner
Dokąd? Eintracht Frankfurt
Ale jak to? Bendtner znany jest z tego, że lubi uczestniczyć w bójkach bez spodni. Widocznie uznał, że w ferworze walki niemieckie bryczesy łatwiej ściągnąć.
Donosiciel: “Jyllands-posten”

###
Kto? Alvaro Negredo
Dokąd? Tottenham
Ale jak to? Sevilla szuka możliwości uporządkowania klubowych finansów. Tottenham szuka możliwości zdobywania bramek pod nieobecność - kto wie, czy już nie stałą - Garetha Bale’a. Tylko czy za przewidywane przez prasę 25 mln. funtów nie lepiej zatrudnić Christiana Bale’a? Noszącego to samo nazwisko piłkarza zagra pewnie dużo lepiej niż Hiszpan.
Donosiciel: talksport.co.uk

###
Kto? Fabio Capello
Dokąd? PSG
Ale jak to? Rosja niedawno podebrała Francuzom Gerarda Depardieu, najwyższy czas na rewanż.
Donosiciel: Sky Sport Italia

###
Kto? Mario Gomez
Dokąd? Atletico Madryt
Ale jak to? Podobno saga z Lewandowskim nie daje mu już spać po nocach.
Donosiciel: “Bild”

###
Kto? Aiden McGeady
Dokąd? Everton
Ale jak to? Irlandczyk nie chce przedłużyć, Spartak nie chce stracić. Spartaka doskonale rozumie Depardieu i również dlatego nie obstawiamy kierunku francuskiego.
Donosiciel: dailyrecord.co.uk

###
Kto? Benoit Tremoulinas
Dokąd? Bayer Leverkusen
Ale jak to? Jedynym lewym obrońcą “Aptekarzy” jest obecnie Sebastian Boenisch. Wnioski uprasza się wyciągać samodzielnie.
Donosiciel: “Sud Ouest”

###
Kto? Jonathan dos Santos
Dokąd? Anderlecht Bruksela
Ale jak to? Typowa zagrywka va banque - Belgowie liczą, że również Jonathan okaże się synem “słynnego Brazylijczyka Rivaldo”. Jeśli nie, może przynajmniej usynowi go Tomasz Wołek.
Donosiciel: “Het Nieuwsblad”

###
Kto? Paweł Wszołek
Dokąd? Hannover 96
A dlaczego nie pół roku temu? Najwyraźniej piłkarz uznał, że po fatalnej rundzie wiosennej, okraszonej widowiskowym spadkiem formy sportowej, będzie miał w Niemczech łatwiej - wiecie, mniejsze oczekiwania i dużo niższy prestiż.
Donosiciel: “Het Nieuwsblad”

Daniel Markiewicz
Michał Oberc
comments powered by Disqus
facebook