Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.
poniedziałek, 15 kwietnia 2013

24. rocznica Hillsborough

fot. liverpoolfc.com
15 kwietnia 1989 roku 96 kibiców Liverpoolu pojechało na mecz półfinału Pucharu Anglii na Hillsborough. Nigdy z niego nie wróciło. Tragiczne wydarzenie na zawsze zmieniło piłkę nożną. Dziś mijają dokładnie 24 lata od katastrofy na stadionie Sheffield Wednesday.

Miniony rok przyniósł długo wyczekiwany przełom w dążeniu do prawdy dotyczącej tego, do czego doszło tamtego dnia przy okazji spotkania 1/2 finału FA Cup pomiędzy Liverpoolem a Nottingham Forest.

Data 12 września 2012 roku na stałe wpisze się do historii. Wtedy to pierwsze ustalenia śledztwa prowadzonego przez Niezależny Zespół do spraw Hillsborough - po latach fałszywych oskarżeń - zdjęły jakąkolwiek winę za doprowadzenie do katastrofy z kibiców Liverpoolu. Wyszła na jaw odpowiedzialność służb policyjnych z południowej części hrabstwa Yorkshire.

Publikacja kolejnych dowodów spodziewana jest wkrótce. Dziś przychodzi jednak czas na to, by przede wszystkim wspomnieć tych, którzy stracili swoje życie jako zwykli kibice:96 - PAMIĘTAMY Wojciech Falenta
comments powered by Disqus
facebook