Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.
środa, 5 września 2018

"11" hipstera

fot. skysports.com
Projekt Krótka Piłka stworzyli pasjonaci. Od samego początku staraliśmy się prowadzić nasz portal - nazwa robocza: "Scorer" - po swojemu. Bez pogoni za newsem, kontrowersją i sensacją. Z komentarzem i analizą. Z odrębnym punktem widzenia. Z ukrytym dnem. Dotarliśmy do stosunkowo nielicznej, ale - w naszych oczach - jakościowej grupy czytelników. Doczekaliśmy się dumnego przydomka piłkarskich hipsterów. Uważamy, że osiągnęliśmy sukces. Dziś zamykamy ten rozdział - po swojemu.

Dzień po zakończeniu rozgrywek największej i najbardziej przewartościowanej ligi świata prezentujemy swoją jedenastkę sezonu Premier League. Drużyna została dobrana na podstawie obserwacji na żywo 19 spośród 20 klubów występujących w angielskiej elicie na przestrzeni ostatnich dziewięciu miesięcy. W odróżnieniu od "11" widniejących w innych miejscach (często jest w nich czterech napastników i dwóch ofensywnych pomocników) staraliśmy się zestawić dobrze zrównoważony zespół*. Zawodników ustawiliśmy na tych pozycjach, na których zagrali przeciwko Burnley. Jedenastka hipstera pewnie niczego by nie wygrała. Ale się wyróżnia.

BRAMKA

Tom Heaton

Nie Courtois, de Gea ani Fabiański, a świeżo upieczony reprezentant Anglii. Dziesięć czystych kont w drużynie, która spadła z ligi na dwie kolejki przed końcem, dwa obronione rzuty karne, wiele świetnych interwencji, przyjazna osobowość, dobre relacje z mediami. Kogoś z Burnley musiałem wcisnąć.

OBRONA

Branislav Ivanović

Nawet w jedenastce hipstera musi znaleźć się oczywisty wybór. Miejmy to za sobą. Bez uzasadnienia.

Craig Dawson

Byłby Jagielka - Lescott, ale wbrew temu, do czego usilnie próbuje przekonać nas "mainstream", strona, bliżej której występuje środkowy obrońca, ma niebagatelne znaczenie. Jest zatem partner Lescotta. Dominujący, skoczny, ze spokojem operujący piłką. U Pulisa prawy obrońca (Lescott lewy).

Phil Jagielka

Są piłkarze, których trzeba zobaczyć na własne oczy, by docenić ich umiejętności. Bardzo szybki, dobrze czytający grę, posyłający dokładne, krzyżowe podania. Wymawia się przez j.

Aaron Cresswell

Co rusz dostawał piłki za plecy - znakomicie dośrodkowywał. Niestety nie udało się znaleźć lewego obrońcy potrafiącego bronić**. Jagielka będzie musiał dać radę. Na co dzień i tak broni jeszcze za Bainesa.

POMOC

Ashley Westwood

Za kapitalnie bite rzuty rożne. Przeciwieństwo Yoana Gouffran. Tamten jeszcze nie przebił pierwszego obrońcy.

Gareth Barry

Podobnie jak z Jagielką. Po prostu dobry piłkarz.

SKRZYDŁA

Andre Schuerrle

Kluczowy element mistrzowskiej mieszanki Chelsea na inaugurację sezonu. Strzelec gola rozgrywek.

Angel Di Maria

No co? W meczach z nami grał nieźle. Zwłaszcza, gdy schodził na lewą stronę.

DZIESIĄTKA

Joe Cole

Majestatyczny. Oby to nie był jego ostatni dobry mecz w karierze.

ATAK

Saido Berahino

Jakość. Dobry ruch bez piłki - w polu karnym i za linię obrony. Świetne wykończenie. Zmień agenta, proszę.

PIERWSZY TRENER***

John Carver

Za zmysł taktyczny - Holendrzy van Gaal i Koeman.

Za otwartość do mediów - Martinez.

Za poczucie humoru - Lambert.

Temu ostatniemu nie pomogło.

POMECZOWY CYTAT (niedosłowny)

Harry Redknapp: Nie mam napastników.


* Miał zostać ustawiony w choince, ale ten system gry jeszcze na Wyspy nie dotarł.
** Azpilicueta zbyt mainstreamowy.
*** Przecież nie menedżer. Wojciech Falenta
comments powered by Disqus
facebook