Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu UEFA

Znaleziono 9 artykułów pasujących do tego tagu.

Piłkarze ze Skały

Magoty gibraltarskie to jedyne, dziko żyjące małpy w Europie. To także prawdopodobnie jedyni mieszkańcy Gibraltaru, którzy nie przejawiają zainteresowania futbolem. Bo jeśli wierzyć statystykom, co osiemnasty człowiek z tego kraju gra w piłkę, a w ogóle co dziesiąty jest bardziej lub mniej zaangażowany w futbol. Na całej planecie trudno zatem byłoby odnaleźć skrawek ziemi równie zafascynowany tą dyscypliną.

czytaj więcej
FFP: O co chodzi?

Paris Saint-Germain oraz Manchester City mają znajdować się w gronie dziewięciu klubów oczekujących sankcji za złamanie zasad UEFA Financial Fair Play (FFP). Decyzje Club Financial Control Body (CFCB) zostaną prawdopodobnie ogłoszone w poniedziałek. A jakie są rzeczywiste założenia szeroko komentowanego pomysłu Europejskiej Federacji Piłkarskiej?

czytaj więcej
Wojna o Financial Fair(?) Play

Jednej rewolucji w futbolu już dokonał. Teraz kwestionuje rewolucję spod znaku Michela Platiniego. Według niego Financial Fair Play nie tylko nie ma szans powodzenia, ale także nie ma nic wspólnego z uczciwą rywalizacją. Zdaniem Jean-Luisa Duponta nowe reguły czynią zupełnie na odwrót - zabierają biednym, a dają bogatym.

czytaj więcej
UEFA skacze na kasę

Liga Narodów, Superliga, piłkarski weekend - pomysłów na uzdrowienie piłki jest wiele. Ale czy na pewno odbędzie się to z korzyścią dla wszystkich?

czytaj więcej
Co można kupić za 150 tys. euro?

Ostatnia kara dla Legii odbiła się na krajowym podwórku niezwykle szerokim echem - w końcu nie codziennie polska drużyna zostaje ukarana kwotą 150 tysięcy euro. Na tyle UEFA wyceniła zachowanie kibiców mistrza Polski podczas dwumeczów z Molde oraz Steauą. Stołeczny klub może już wprowadzać do budżetu korektę, a my zastanowimy się, co Legia mogłaby kupić za rzeczone 150 tysięcy.

czytaj więcej
Generacja na wstrzymaniu

Chociaż bardzo przeciętna murawa we włoskim Como nie pozwalała na pokazanie pełni umiejętności, młodzi chłopcy Chelsea, Aston Villa, Arsenalu i Sportingu Lizbona udowodnili sensowność projektu Marka Warburtona i Justina Andrewsa. Dziś rozgrywek NextGen Series już nie ma. Również z winy UEFA.

czytaj więcej
Piłkarskie święto na Ziemi Świętej

Sezon klubowy za nami. Czas rozpocząć walkę o trofea, których nie może wygrać Bayern. A jeśli nie Bayern to kto (i dlaczego nie Barcelona)? Zapewne hegemon piłki reprezentacyjnej - Hiszpania. W Izraelu wystartowały Mistrzostwa Europy Under-21.

czytaj więcej
facebook