Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuły dla tagu Polska

Znaleziono 11 artykułów pasujących do tego tagu.

Do poprawy

Reprezentacja Polski zachowała pozycję lidera w tabeli eliminacyjnej grupy. Podczas gdy gol Shane'a Longa pozbawił kadrę Adama Nawałki trzypunktowej przewagi w rywalizacji o awans na finały mistrzostw Europy, utracone prowadzenie w doliczonym czasie gry spotkania w Dublinie powinno stonować niesamowity entuzjazm towarzyszący biało-czerwonym po poprzednich meczach. A na półmetku eliminacji wiele jest jeszcze do poprawienia.

czytaj więcej
Mistrz reakcji

Reprezentacja Polski wywalczyła cenny punkt i umocniła się na prowadzeniu w tabeli eliminacyjnej grupy. Adam Nawałka po raz kolejny dokonał dobrych zmian i korekt w ustawieniu zespołu, które pozwoliły zakończyć spotkanie ze Szkocją mocnym akcentem. W kolejnych meczach niezbędne mogą okazać się również bardziej trafne wybory od pierwszej minuty.

czytaj więcej
Operacja Szkocja

Historyczne zwycięstwo nad Niemcami przytrafiło się reprezentacji Polski ni stąd, ni zowąd. Ogólnonarodową euforię - zarówno wśród kibiców, jak i dziennikarzy - trzeba jednak szybko stonować. Przed drużyną Adama Nawałki kolejny ważny mecz: tym razem z bezpośrednim rywalem do awansu do finałów mistrzostw Europy, również posiadającym swoje atuty.

czytaj więcej
Grupa bohaterów

Pierwsza seria meczów grupy D eliminacji mistrzostw Europy posłużyła za potwierdzenie. Niemcy pozostaną poza zasięgiem, podczas gdy Gibraltar okaże się tylko dostarczycielem punktów. Tymczasem Polska, Irlandia i Szkocja stoczą rywalizację w swego rodzaju "minilidze", z której zwycięsko może wyjść ten, kto nie potknie się w spotkaniach z Gruzją. I ten, kto będzie mógł liczyć na swoje indywidualności.

czytaj więcej
Milik intepretuje przestrzeń

W Arkadiuszu Miliku upatruje się tego, który uwolni polską kadrę od humorzastego Roberta Lewandowskiego. Inni zaś z wielkimi nadziejami oczekują na współpracę obydwu napastników. Ale co z teraźniejszością?

czytaj więcej
Nowy Kocioł Czarownic?

Prawie rok temu reprezentacja narodowa Polski w piłce nożnej zagrała pierwszy mecz na Stadionie Narodowym w Warszawie. Od tamtego czasu kadra rozegrała na tym obiekcie pięć spotkań. Po większości z nich raczej nie pialiśmy z zachwytu, ale fakt faktem, że nie ponieśliśmy w nich porażki.

czytaj więcej
Z Ukrainą jak w szklarni

Reprezentacje Polski i Ukrainy, które już w piątek zmierzą się w meczu eliminacji mistrzostw świata, będą miały cieplarniane warunki. I to dosłownie. Zagrają bowiem pod zamkniętym dachem Stadionu Narodowego - ale to nie wszystko!

czytaj więcej
facebook